Autorka Virág Erdős predstaví v Bratislave svoju novú knihu

Maďarská autorka Virág Erdős príde predstaviť svoju novú knihu Moja vina a iné, ktorá vyšla v Knižnej edícii ASPEKT.

1282KEDY: utorok 8. novembra o 18.00
KDE: Café Berlinka, Námestie Ľudovíta Štúra 33/4, Bratislava

Moja vina a iné je prvým knižným výberom z diela tejto populárnej maďarskej autorky v slovenčine. Jej texty sa vyznačujú hravosťou a grotesknou autorskou sebareflexiou, reaguje v nich na súčasné spoločenské problémy i politickú situáciu v Maďarsku. Virág Erdős je v Maďarsku veľmi populárna, viaceré jej básne priam zľudoveli, napĺňajú sály, zhudobnené vychádzajú na zvukových nosičoch. Do sál na Slovensku sa dostanú už v utorok 8. novembra vďaka hudobnému vystúpeniu básnika a pesničkára Vladimíra Jančeka, ktorý poetické texty Virág Erdős prebásnil. Podujatie bude moderovať Jana Cviková. Tlmočenie z maďarčiny bude zabezpečené.

Podujatie je súčasťou osláv dvadsaťročnice Knižnej edície ASPEKT. Nazrite s nami na začiatok knižného putovania, ktorým sa vytvárala rôznorodá a bohatá knižná edícia.

Vstup voľný

 

1283   1284

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Spolufinancované z dotácie Združenia vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky.

 

Ako citovať tento článok:

red. Autorka Virág Erdős predstaví v Bratislave svoju novú knihu In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 25/10/2016. Získané 05/06/2023 - 16:30. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/autorka-virag-erdos-predstavi-v-bratislave-svoju-novu-knihu