Barbora Hrínová na litera feste

Pozývame na besedu s autorkou Barborou Hrínovou a na autorské čítanie z jej knihy Jednorožce nominovanej na cenu Anasoft litera.

KEDY: piatok 25. júna 2021, 17.00

KDE: .klub pod lampou, Partizánska 2, Bratislava

Podujatie bude moderovať Dado Nagy.

Barbora Hrínová sa vo svojej debutovej knihe Jednorožce zameriava na obyčajné ľúbostné a partnerské komplikácie či nedorozumenia, kniha však nevyznieva vôbec obyčajne. Postavy sú aj nie sú z tohto sveta, mnohé je tu „queer“, aj keď tak akosi každodenne. V čom teda spočíva výnimočnosť Hrínovej debutu?

 

Barbora Hrínová vyštudovala dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU v Bratislave, kde v súčasnosti pedagogicky pôsobí v Ateliéri scenáristickej tvorby. Spolupracovala na televíznych seriáloch a reláciách. Pre RTVS a Český rozhlas pripravila niekoľko rozhlasových dokumentov. Absolvovala výskumné pobyty v Gruzínsku a ako držiteľka Fulbrightovho štipendia na univerzite v Kalifornii. Je trojnásobnou finalistkou súťaže Poviedka. V roku 2020 jej vyšla debutová zbierka poviedok Jednorožce, ktorá je v desiatke nominovaných diel na cenu Anasoft litera 2021.

 

Program festivalu LITERA FESTU nájdete TU.

 

Festival LITERA FEST podporil z verejných zdrojov hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava a softvérová spoločnosť ANASOFT.

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Barbora Hrínová na litera feste In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 16/06/2021. Získané 01/12/2023 - 08:15. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/barbora-hrinova-na-litera-feste