Beseda o čítanke Potopené duše v Pezinku

Pozývame na besedu o čítanke Potopené duše. Z tvorby slovenských poetiek v prvej polovici 20. storočia s literárnou vedkyňou a zostavovateľkou knihy Andreou Bokníkovou.

1469

KEDY: utorok 16. januára 2018, 17.00

KDE: Čitáreň Malokarpatskej knižnice v Pezinku

Literárna vedkyňa Andrea Bokníková povyberala roztratené publikované i nepublikované básnické texty dvanástich slovenských poetiek a v edičnej spolupráci ASPEKTU ich pripravila do čitateľsky atraktívnej podoby, pričom „zozbierala“ aj osudy autoriek a dovolila im tak prehovoriť vlastnými slovami. Výsledkom je literárny materiál, ktorý svojou atraktivitou, umeleckou úrovňou aj skúsenostno-myšlienkovým bohatstvom právom patrí k dôležitým príspevkom do mapy našej modernej poézie. Čítanka Potopené duše predstavuje tvorbu autoriek: Šára Buganová, Bela Dunajská, Henny Fiebigová, Ľudmila Groeblová, Zora Jesenská, Elena Kamenická, Sláva Manicová, Viera Markovičová-Záturecká, Nora Preusová, Viera Szathmáry-Vlčková, Viola Štepanovičová, Hana Záhorská.

Andrea Bokníková bola za knihu Potopené duše nominovaná na ocenenie Krištáľové krídlo v oblasti publicistiky a literatúry. Ocenenie udelia v nedeľu 21. januára 2018.  

Nazrite do čítanky Potopené duše

Knihu si môžete kúpiť TU.

***

1533

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Príloha: 
Ako citovať tento článok:

red. Beseda o čítanke Potopené duše v Pezinku In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 09/01/2018. Získané 17/09/2019 - 11:51. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/beseda-o-citanke-potopene-duse-v-pezinku