Dúhový PRIDE Bratislava 2012 sa uskutoční 9. júna

BRATISLAVA 24. februára 2012 - Dúhový PRIDE Bratislava sa tento rok uskutoční v sobotu 9. júna. V roku 2012 organizátori sľubujú ešte pestrejší týždeň sprievodných kultúrnych podujatí, ktorý vyvrcholí pochodom cez hlavné mesto. Potrebu zorganizovať ďalší ročník podujatia za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transgender ľudí vysvetľuje občianske združenie Queer Leaders Forum stále pretrvávajúcim nezáujmom politikov a političiek o riešenie problematiky, spája ho i so súčasným stavom v slovenskej spoločnosti.


„Slovensko sa zmieta v kauze Gorila, nespokojní ľudia demonštrujú v tisíckach na námestiach. LGBT ľudia sú súčasťou tohto nespokojného davu, nielen pre všetko čo kauza explicitne zhmotňuje, ale aj preto, že nám slovenskí politici už viac ako desať rokov odkazujú, že nie je vhodný čas na riešenie našich problémov a legislatívneho zrovnoprávnenia rovnakopohlavných vzťahov. Argumentujú nepripravenosťou spoločnosti a rozvracaním tradičných rodín. Skutočnosť však nasvedčuje tomu, že tí, ktorí sa najviac pričinili o rozvracanie rodín, a nielen tých heterosexuálnych, sú práve oni. Tu už neobstoja žiadne protiargumenty. Chýbajú nám práva na legitímne uzatváranie partnerských zväzkov, na možnosť adopcie detí našich partnerov a partneriek, sme nahnevaní/é, že sa táto téma sústavne a systematicky zametá pod koberec politickej nevôle, a preto budeme tento rok pochodovať opäť,“ hovorí riaditeľka podujatia Romana Schlesinger.


„Slovenskí gejovia, lesby, bisexuálni a transgender ľudia, ale i naši blízki, naši heterosexuálni rodičia, súrodenci, naši priatelia, my všetci a všetky sme už unavení/é z neustáleho vyčkávania na vhodnosť či nevhodnosť politickej situácie. Práva, ktoré žiadame, potrebujeme pre kvalitu nášho rodinného života a pre naše deti,“ vyjadril sa na margo politickej ignorácie Roman Kollárik, jeden z organizátorov Dúhového PRIDE Bratislava.


Dúhový PRIDE Bratislava 2012 je slovenským pochodom za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transgender ľudí. Jeho cieľom je dosiahnuť plnohodnotný rodinný život pre LGBT ľudí a ich rodiny, upozorniť na existenciu problémov a chýbajúce práva lesieb, gejov, bi a transgender ľudí a dosiahnuť systémové a štátom podporované odstraňovanie všetkých foriem diskriminácie a spoločenskej stigmatizácie, ktoré zažívajú v každodennom živote. V neposlednom rade je jedným z jeho cieľom aj zábava a spoločenská oslava hrdosti LGBT komunity. Organizuje ho občianske združenie Queer Leaders Forum a neformálna skupina aktivistov a aktivistiek.

Ako citovať tento článok:

red. Dúhový PRIDE Bratislava 2012 sa uskutoční 9. júna In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 27/02/2012. Získané 11/07/2024 - 23:34. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/duhovy-pride-bratislava-2012-sa-uskutocni-9-juna