Dúhový PRIDE Bratislava sa začne tromi svadbami

Dúhový PRIDE Bratislava sa začne 9. júna o 13:00 na Námestí slobody. Podujatie s podporou primátora mesta Milana Ftáčnika bude slávnostne otvorené tromi symbolickými svadbami na pódiu. Svoje „áno“ si povie ženský, mužský i žensko-mužský pár, aby tak spoločne upozornili na absenciu legislatívnej úpravy pre LGBT ľudí a zároveň verejne oslávili svoj partnerský zväzok.

„Podpora pána primátora Ftáčnika nás teší už druhý rok po sebe. Myslíme si, že je to jeden z najdôležitejších signálov, ktoré môže samospráva vyslať smerom k svojim občanom a občiankam. Bratislava sa tak stáva otvoreným európskym mestom reprezentovaným primátorom, ktorý podporuje menšiny a znevýhodnené skupiny. Oceňujeme tento postoj,“ hovorí riaditeľka podujatia Romana Schlesinger.

Dúhový PRIDE Bratislava podporia i desiatky zahraničných ambasád, európski poslanci a poslankyne a desiatky mediálne známych osobností slovenskej kultúry a verejného života, ktoré zdieľajú odkaz podujatia. Patria medzi nich i Judita Hansman, Kristína Farkašová, Nikita Slovák, Ivan Binďo Bindas, Michael Szatmary, Oľga Záblacká, Erik Binder, Martin Poliačik, Juraj Droba či hudobné formácie ako Milan Konfáter Band, Hugo Čávez Band, Billy Barman, Vanda, Miss Angelika, Boboš Procházka, Marek Wolf, skupina Afro Campana a ďalší. „K podpore Dúhového PRIDE sa hlási čoraz viac ľudí, niektorí sa nám ozývajú sami, pretože pociťujú potrebu pripojiť svoje meno k nášmu snaženiu a cieľom. Tešíme sa tejto podpore a faktu, že čoraz viac osobností zdieľa hodnoty otvorenej spoločnosti a rovnakých práv pre všetkých,“ vyjadrila sa Andrea Fridmanská, hudobná produkčná Dúhového PRIDE.

Dúhový PRIDE Bratislava 2012 je slovenským pochodom za zrovnoprávnenie lesieb, gejov, bisexuálnych a transrodových ľudí. Organizuje ho občianske združenie Queer Leaders Forum spolu so skupinou nezávislých aktivistiek a aktivistov.
 

Tohtoročný Dúhový PRIDE láka aj sprievodnými podujatiami, ktoré sa konajú celý týždeň. Pozrite si sprievodný program.

Pozrite si videá s osobnosťami, ktoré podporujú Dúhový PRIDE.

Viac o Dúhovom PRIDE si prečítate na: duhovypride.sk

Ako citovať tento článok:

red. Dúhový PRIDE Bratislava sa začne tromi svadbami In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 04/06/2012. Získané 25/07/2024 - 18:55. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/duhovy-pride-bratislava-sa-zacne-tromi-svadbami