Inkvizícia po slovensky

Na Slovensku v poslednej dobe sledujeme novodobý hon na čarodejnice zaznamenali sme nenávistné reči, osočovanie a útoky. Hranice stavajú od Bratislavy cez Banskú Bystricu až po Košice. Inštitút Leva XIII., Fórum života, ako aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky z poslaneckého klubu OĽaNO a poslankyňa Európskeho parlamentu habú metly (možno potrebujú pozametať pred vlastným prahom) a tancujú nenávistné tance po základných princípoch ľudských práv, zakotvených v Ústave SR, ako aj v platných medzinárodných zmluvách, ktoré sa Slovensko zaviazalo dodržiavať. Viacero mimovládnych organizácií, ktoré majú významný podiel na plnení záväzkov štátu pri zamedzovaní diskriminácie v spoločnosti a presadzovaní ľudských práv, označili za kultúru smrti a vyzvali Úrad vlády SR, aby túto údajnú smrtonosnú loby nepodporoval.

Medzi osočované organizácie sa dostalo aj Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. Reakciu na nepravdivé informácie si môžete prečítať TU. Bábkové divadlo na Rázcestí plne podporujeme. 

Pozrite si zostrihy z predstavení Bábkového divadla na Rázcestí na webovej stránke venovanej rodovo citlivej pedagogike: ruzovyamodrysvet.sk.

Ako citovať tento článok:

red. Inkvizícia po slovensky In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 11/02/2013. Získané 16/07/2024 - 22:19. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/inkvizicia-po-slovensky