Lásky nebeské Jany Juráňovej vo finále Anasoft litera

V tomto ročníku literárnej ceny Anasoft litera poslala porota do finálovej desiatky aj knihu Jany Juráňovej Lásky nebeské. Vo finále sa Juráňová ocitla už po tretí raz: v roku 2007 si porotu získala románom Orodovnice, o dva roky neskôr zaujala bodkovanou parabiografickou prózou Žila som s Hviezdoslavom. Gratulujeme! Názov víťaznej knihy vyhlásia 22. septembra 2011. O čitateľskej cene môžete v ankete denníka Sme rozhodnúť aj vy - Hlasujte TU.

Literárna cena Anasoft litera sa udeľuje za pôvodnú prózu v slovenčine vydanú v uplynulom roku. Cena prebieha v dvoch kolách: v prvom porota vyberá 10 kníh do finále, v druhom kole spomedzi nich určí víťazné dielo, ktorého autorka či autor získa cenu vo výške 10 000 eur. Tento rok rozhoduje porota v zložení René Bílik, Ján Gavura, Mila Haugová, Juraj Kušnierik a Ján Štrasser.

Doteraz do finálne Anasoft litera postúpilo 7 kníh vydavateľstva ASPEKT. V prvom ročníku súťaže to boli Happyendy Jaroslavy Blažkovej a Stalo sa Etely Farkašovej. V roku 2007 boli silnými adeptkami na víťazky Orodovnice Jany Juráňovej a o rok neskôr sme držali palce „podvratne vyčíňajúcej" knihe Inge Hrubaničovej Láska ide cez žalúďok. V ďalšom ročníku porota posunula do finále prózu Jany Juráňovej Žila som s Hviezdoslavom a poetickú autobiografiu Jany Bodnárovej Takmer neviditeľná.

Ako citovať tento článok:

red. Lásky nebeské Jany Juráňovej vo finále Anasoft litera In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 04/05/2011. Získané 11/07/2024 - 23:47. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/lasky-nebeske-jany-juranovej-vo-finale-anasoft-litera