Literárny klub o migrácii, literatúre, jazyku a prekladoch

ASPEKT a literarnyklub.sk pozývajú na troj-stretnutie o migrácii, literatúre a literárnych cenách, jazyku aj prekladoch. Stretnúť sa môžete so švajčiarskou spisovateľkou slovenského pôvodu Irenou Brežnou a prekladateľkami Janet Livingstone a Janou Cvikovou.

KEDY: utorok 28. mája 2013 o 18.00

KDE: KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

Príďte si vypočuť tri jazykové variácie jedných krídel – čítať sa bude z pôvodnej nemeckej verzie románu Na slepačích krídlach, ako aj z jeho slovenského prekladu (Jana Cviková; ASPEKT, 2008, 2010) a anglického prekladu. Tri odborníčky na jazyk, literatúru a preklady sa porozprávajú o špecifikách slovenského, nemeckého a anglického jazyka, napríklad o téme často verejne spomínanej – o ženských priezviskách. Zhovárať sa budú aj o skúsenostiach s migráciou, o domove a cudzine či ne/vďačnosti. Jednou z tém stretnutia bude aj úspech a literárne ceny, Irena Brežná prezradí viac o prestížnej Literárnej cene Švajčiarskej konfederácie, ktorú získala za svoj zatiaľ posledný román Die undankbare Fremde (Nevďačná cudzin/k/a).

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Literárny klub o migrácii, literatúre, jazyku a prekladoch In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 25/05/2013. Získané 26/07/2020 - 11:12. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/literarny-klub-o-migracii-literature-jazyku-prekladoch