Mikuláškina súťaž

Aspektovská Mikuláška si pre vás v tomto roku pripravila špeciálnu súťaž. Stačí, ak odpoviete na tri otázky a môžete vyhrať skvelé knižné ceny, vrátane úplne úplne úplne najnovšej knihy Jany Juráňovej Nevybavená záležitosť. Urobte si radosť, odpovedajte, vyhrajte a čítajte :)

1. cena: knižná trojica
Jana Juráňová: Nevybavená záležitosť
Jana Juráňová: Utrpenie starého kocúra
Jana Juráňová: Orodovnice

2. cena: knižná dvojica
Irena Brežná: Na slepačích krídlach
Slavenka Drakulić: Myš v múzeu komunizmu a iné životy pod psa

3. cena: knižka
Aglaja Veteranyi: Polica posledných vydýchnutí

Súťažné úlohy
1. Uveďte názvy kníh Jany Juráňovej, ktoré sa dostali do finálovej desiatky literárnej súťaže Anasoft litera v jej doterajšej histórii.
2. Knižky Na slepačích krídlach a Myš v múzeu komunizmu a iné príbehy pod psa spája tematizácia komunistického režimu. Uveďte aspoň dve krajiny, v ktorých sa odohrávajú tieto knihy.
3. Z ktorej knihy Aglaje Veteranyi pochádza nasledujúci úryvok?

V detstve sa Alma nemohla potiť.
Kto sa potí, plače pokožkou, povedala jej mama.
Stará mama často plakávala pokožkou a chlieb bol tým cítiť.
Alma sa pozerá z okna a spomína na zimu so snehom a Vianocami a deťmi a vnúčatami a svetielkujúcou reťazou s anjelmi.   
Aj rodičia bývajú v detstve deťmi? spýtala sa raz mamy.
Bývajú ešte omnoho menší, odpovedala mama, bývajú takí malilinkí, že aby vyrástli, všetci sa musia volať Ľúbimťa.
A keď sú veľkí, spýtala sa, ešte stále sa volajú Ľúbimťa?

Pravidlá súťaže
Správne odpovede posielajte na mailovú adresu madarova(zavinac)aspekt(bodka)sk do piatku 6. decembra do 22.00. Žrebovať sa bude iba z odpovedí, ktoré prídu do tohto termínu a budú obsahovať správne odpovede na všetky tri uvedené otázky. Mená hlasujúcich napíšeme na lístočky a hodíme do aspektovského mačacieho košíčka. V pondelok 9. decembra z nich na Valnom zhromaždení ASPEKTU vyžrebujeme tri výherkyne alebo výhercov, ktorým ceny doručíme, prípadne si ich budú môcť vyzdvihnúť priamo v ASPEKTE. Mená výherkýň a výhercov spolu s fotografiami žrebovania zverejníme na webovej stránke ASPEKTU v pondelok 9. decembra popoludní.
No a keď už je tej Mikulášky, malá pomoc! Správne odpovede na všetky uvedené otázky nájdete na webovej stránke www.aspekt.sk. Dosúťaženia :)

Ako citovať tento článok:

red. Mikuláškina súťaž In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 05/12/2013. Získané 16/07/2019 - 10:40. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/mikulaskina-sutaz