Můj svět bez domova – fotografická výstava očami bezdomovkýň

Česká nezisková organizácia Jako doma usporiada v marci 2016 výstavu momentkových fotografií s názvom Můj svět bez domova, ktoré vytvorili ženy bez domova. Výstava približuje svet ich vlastnými očami z všedného prostredia ubytovní, azylových domov, parkov, ciest, lodí a pod. Výstavu doprevádza aj kniha, ktorá spája tieto fotografie a ich príbehy.

Financie organizácie sú obmedzené, ich prostriedky predovšetkým čerpajú z grantov a nestačia pokryť všetky náklady na organizáciu. K projektu Můj svět bez domova bola vytvorená aj crowdfundingová kampaň,v rámci ktorej kde je možné prispieť na realizáciu výstavy. Viac o výstave a ukážky fotografií nájdete TU a o možnosti prispieť na crowdufndingovej webovej stránke.

Kto sú Jako doma?
Nezisková organizácia v Českej republike, ktorá sa ako prvá začala venovať rodovo špecifickému bezdomovectvu. Upozorňuje na rodový podtext bezdomovectva a poskytuje podporu ženám bez domova. Jej cieľom je odstraňovať stereotypy spojené s bezdomovectvom, integrovať osoby bez domova, podporovať prevenciu ohrozenia bezdomovectva a zmenu pohľadu na bezdomovectvo v spoločnosti. Okrem aktivít, projektov (napr. projekt Kuchařky bez domova) pre ženy bez domova sa organizácia venuje kvalitatívnym výskumom a verejným podujatiam, ktoré majú za cieľ ukázať ženy bez domova tým s domovom v inom kontexte.
Viac o tejto organizácií a možnostiach podpory sa môžete dočítať TU.

Zdroj: http://jakodoma.org/

Ako citovať tento článok:

red. Můj svět bez domova – fotografická výstava očami bezdomovkýň In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 07/12/2015. Získané 26/07/2020 - 01:54. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/muj-svet-bez-domova-fotograficka-vystava-ocami-bezdomovkyn