Nazrite do diskusného večera s Irenou Brežnou a Annou Witt

O minulých aj súčasných útekoch, o strachu, skúsenosti s emigráciou či o jazyku médií diskutovali v rámci výstavy Strach z neznámeho (Dom umenia/Kunsthalle Bratislava) spisovateľka Irena Brežná a umelkyňa Anna Witt. Zvedavé aj nečakané otázky im kládla literárna vedkyňa Jana Cviková.

 

1211

Nina Vrbanová privítala hostky a hosťov v priestoroch Kunsthalle.

 

1208

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moderátorka diskusie Jana Cviková predstavila hostky večera - spisovateľku Irenu Brežnú a výtvarnú umelkyňu Annu Witt.

 

1216

V hľadisku sedela aj kurátorka výstavy Lenka Kukurová.

 

1209

Irena Brežná hovorila o skúsenosti z emigrácie, ktorú opisuje v knihe Nevďačná cudzin(k)a, ktorá získala Literárnu cenu Švajčiarskej konfederácie v nemčine aj Cenu Dominika Tatarku v slovenčine.

 

1210

Úryvkom z knihy Nevďačná cudzin(k)a odpovedala Irena Brežná na otázku, ako možno prekonať strach z neznámeho a kde nájsť domov v exile. Úryvok si môžete prečítať TU.

 

1212

Anna Witt hovorila o svojom diele Prechádzať cez steny, v ktorom sa do vzájomného dialógu dostávajú sýrsky utečenec a východonemecká emigrantka. Dielo môžete až do konca júla vidieť na výstave Strach z neznámeho v Kunsthalle Bratislava.

 

12141215

Marta Šimečková a Rado Sloboda z Amnesty International Slovensko udelili Irene Brežnej čestné členstvo Amnesty International Slovensko za významný podiel na založení tejto slovenskej organizácie na začiatku 90. rkov, ako aj za jej angažovanosť v oblasti ľudských práv vôbec. 

 

1217

Na záver sa spolu fotili. Na pamiatku skvelého večera.

 

1391

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Nazrite do diskusného večera s Irenou Brežnou a Annou Witt In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 16/06/2016. Získané 03/06/2023 - 05:43. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/nazrite-do-diskusneho-vecera-s-irenou-breznou-annou-witt