Nazrite do Modrého salóna SND s Irenou Brežnou

V Modrom salóne Slovenského národného divadla sa predstavila po nemecky píšuca spisovateľka slovenského pôvodu Irena Brežná, ktorá po celý týždeň na Slovensku čítala zo svojho najnovšieho románu Nevďačná cudzinka. Vo štvrtok 15. októbra sa hovorilo o jej doterajšej literárnej a publicistickej tvorbe, jej skúsenostiach novinárky, prekladateľky a spisovateľky, ako aj o migrácii, revolúciách či pohyblivej identite. Ukážky z esejistických textov a poviedky List čiernemu synovi, ktoré vyšli v knižke Tekutý fetiš (ASPEKT 2005), čítali Martin Huba a Dominika Kavaschová. Podujatie moderovala literárna vedkyňa a prekladateľka Jana Cviková.

Ako vidno aj na fotodokumentácii, bielymi stužkami sme vyjadrili solidaritu s Bábkovým divadlom na Rázcestí a kultúrou v Banskobystrickom kraji.

Foto: Michaela Achbergerová, www.michaelabereg.eu

 

S finančnou podporou:

   

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Nazrite do Modrého salóna SND s Irenou Brežnou In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 18/10/2015. Získané 27/07/2020 - 07:39. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/nazrite-do-modreho-salona-snd-s-irenou-breznou