Nebudeme ticho!

1619

V rámci medzinárodnej kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách a v reakcii na opakované snahy legislatívne obmedziť prístup žien na Slovensku k bezpečným interrupciám pozývame na pochod Nebudeme ticho!

 

KEDY: sobota 8. decembra o 16.30

KDE: Námestie SNP v Bratislave

 

Nebudeme ticho,

… lebo poslanci len v tomto roku podali dva legislatívne návrhy s cieľom obmedziť prístup žien k bezpečným interrupciám. Nedovolíme, aby o nás a našich telách rozhodovali za zavretými dverami.

… lebo obmedzovanie reprodukčných práv vedie k ohrozeniu zdravia a života žien. Počet interrupcií možno znižovať zavedením kvalitnej sexuálnej výchovy, hradením antikoncepcie či zlepšením životných podmienok pre ženy a rodiny.

… lebo postupné snahy obmedzovať reprodukčné práva žien sú diskrimináciou na spoločenskej úrovni. Odmietnime toto inštitucionalizované násilie.

… lebo všetky a všetci máme právo na život bez násilia, ale každá tretia žena v našej krajine zažíva fyzické a/alebo sexuálne násilie.

 

Ani vy nebuďte ticho a príďte 8. 12. o 16.30 na Námestie SNP povedať NIE násiliu páchanému na ženách, dievčatách, ale aj mužoch, ktorí nespĺňajú stereotypné predstavy o „tradičnej mužskosti“. Po krátkych prejavoch na námestí bude nasledovať hlasný pochod cez mesto. Transparenty, sviečky, masky, jednoduché hudobné nástroje (rapkáče, píšťalky, bubny, hrkálky a všetko, čo urobí hluk) sú vítané.

Ak sa chcete na pochod dôsledne pripraviť, po DOD v knižnici ASPEKTU (štvrtok 29. 11.) sa môžete presunúť na workshop tvorby transparentov.
 

Podujatie podporil Slovensko-český ženský fond
Ako citovať tento článok:

red. Nebudeme ticho! In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 25/11/2018. Získané 16/07/2024 - 21:20. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/nebudeme-ticho-0