Nebudeme ticho! Pochod za rešpektovanie reprodukčných práv

Poslanci a poslankyne predložili do parlamentu štyri legislatívne návrhy, ktorých dôsledkom by bolo obmedzenie prístupu žien k bezpečnej a legálnej interrupcii. Bez ohľadu na formu obmedzenia či predstierané dobré úmysly, akékoľvek sprísnenie súčasného stavu môže ublížiť mnohým ženám v ťažkej životnej situácii, ohroziť ich fyzické a duševné zdravie či život. Odmietame takéto inštitucionálne násilie, a preto nebudeme ticho!

KEDY: sobota 14. septembra 2019 o 16.30 hod.

KDE: Námestie SNP v Bratislave

Ani vy nebuďte ticho a príďte povedať NIE snahám robiť z osudov žien predvolebnú kampaň. Postavme sa za spoločnosť, ktorá bude rešpektovať a napĺňať práva všetkých ľudí  – vrátane žien a ďalších ľudí s maternicou, ľudí zo sexuálnych, etnických a iných menšín. Postavme sa za spoločnosť, ktorá bude rešpektovať a napĺňať všetky práva vrátane sexuálnych a reprodukčných práv.

Po krátkych prejavoch na námestí bude nasledovať hlasný pochod cez mesto. Transparenty, masky, jednoduché hudobné nástroje (rapkáče, píšťalky, bubny, hrkálky a všetko, čo urobí hluk) sú vítané. Vyjadrime solidaritu so všetkými, ktorých sa reštrikcie týkajú.

Viac o podujatí nájdete TU.

Vyjadrenie iniciatívy Povstanie pokračuje, organizácií ASPEKTMožnosť voľby si môžete prečítať TU.

Ako citovať tento článok:

red. Nebudeme ticho! Pochod za rešpektovanie reprodukčných práv In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 11/09/2019. Získané 16/07/2024 - 22:25. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/nebudeme-ticho-pochod-za-respektovanie-reprodukcnych-prav