O knihe Ako sme žili v rokoch normalizácie v čitárni U červeného raka

Na podujatí, ktoré sa pravidelne venuje knihám a textom o Bratislave, vystúpi Oľga Gyárfášová a bude hovoriť o živote členiek alternatívnych opozičných spoločenstiev v čase normalizácie. Priblíži tak ďalšie aspekty knihy Ako sme žili v rokoch normalizácie. Rozhovory s aktérkami spoločenstva vzdoru (ASPEKT 2023).

O aktivitách súčasných angažovaných žien (nielen) v Bratislave a o tom, ako spoločenská a environmentálna klíma ovplyvňuje ich životy, zase bude hovoriť Lucia Szabová zo zoskupenia Znepokojené matky. Moderuje Michal Hvorecký.

KEDY: streda 10. júla 2024, 18.00

KDE: letná čitáreň U červeného raka, Michalská 26, Bratislava

 

 

Sociologička Oľga Gyárfášová sa rozprávala s desiatimi ženami, ktoré boli súčasťou alternatívneho opozičného spoločenstva v rokoch normalizácie v Bratislave. Prostredníctvom svojich príbehov nám umožňujú nazrieť do sveta, v ktorom sa Štátna bezpečnosť usilovala získať kontrolu nad ich životmi. Približujú, ako politickému režimu vzdorovali, akú rolu pre ne zohrávala sieť rodinných, kamarátskych aj vzdialenejších vzťahov, ale aj priestor pre seba. V spomienkach otvárajú témy emigrácie, rodiny, prípravy samizdatov, väznenia, vypočúvania, spoločenstva blízkych ľudí, osobnej slobody a i.

Knihu Ako sme žili v rokoch normalizácie si môžete objednať TU.

Ako citovať tento článok:

red. O knihe Ako sme žili v rokoch normalizácie v čitárni U červeného raka In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 05/07/2024. Získané 24/07/2024 - 13:25. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/o-knihe-ako-sme-zili-v-rokoch-normalizacie-v-citarni-u-cerveneho-raka