Poslanecké návrhy k interrupciám sú v rozpore s rokovacím poriadkom

Do Národnej rady SR boli predložené dva ďalšie legislatívne návrhy, ktoré sa usilujú obmedzovať sexuálne a reprodukčné práva žien. Len od konca leta je to už šesť pokusov legislatívne zasiahnuť do osobnej slobody a dôstojnosti žien.

Mimovládne organizácie Možnosť voľby a ASPEKT a iniciatíva Povstanie pokračuje dnes upozornili predsedu parlamentu Andreja Danka, že predloženie dvoch návrhov z konca septembra je v rozpore s rokovacím poriadkom a uznesením Ústavnoprávneho výboru NR SR. O návrhoch by sa preto nemalo rokovať, prípadne by sa k ich podaniu mal vyjadriť ústavnoprávny výbor. Návrh predložený poslancami OĽANO a Richardom Vašečkom je kombináciou dvoch legislatívnych návrhov, ktoré v septembri neprešli do druhého čítania. Návrh poslankýň SNS obsahuje nové úpravy, zároveň však upravuje aj rovnaké právne vzťahy, o ktorých sa neúspešne hlasovalo v septembri. Preto by išlo o prerokovanie „tej istej veci“, čo je v rozpore s paragrafom § 96 ods. 3 rokovacieho poriadku a uznesením Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky č. 196 zo 16. mája.

Otvorený list s porovnaním jednotlivých návrhov si môžete pozrieť TU.

3. 10. 2019, Bratislava

Ako citovať tento článok:

red. Poslanecké návrhy k interrupciám sú v rozpore s rokovacím poriadkom In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 03/10/2019. Získané 17/07/2024 - 12:13. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/poslanecke-navrhy-k-interrupciam-su-v-rozpore-s-rokovacim-poriadkom