Predstavenie anglického prekladu Mojich 7 životov

Pozývame na online predstavenie anglického prekladu knižného rozhovoru Jany Juráňovej s Agnešou Kalinovou Mojich 7 životov.

KEDY: nedeľa 3. októbra, 20.00 hod.

KDE: online platforma Zoom

Memoárový rozhovor so známou tvárou Kultúrneho života a Slobodnej Európy – novinárkou, redaktorkou, prekladateľkou a filmovou i politickou publicistkou Agnešou Kalinovou – vyšiel v Knižnej edícii ASPEKT v troch vydaniach a aj v elektronickej forme. Spisovateľka Jana Juráňová sa zhovárala so svojou kolegyňou z Rádia Slobodná Európa, aby si pre seba aj pre nás „zopakovala“ vraj krátke, ale o to úmornejšie 20. storočie. Kniha vyšla v preklade do nemčiny, češtiny, maďarčiny a 15. októbra 2021 vyjde v angličtine vo vydavateľstve Purdue University Press.

18591860

So spisovateľkou a autorkou knihy Janou Juráňovou a s dcérou Agneše Kalinovej, prekladateľkou Juliou Sherwood sa bude rozprávať Peter Brod, bývalý kolega Kalinovej z Rádia Slobodná Európa.

Podujatie bude v angličtine. Zaregistrovať sa môžete TU, link na podujatie dostanete mailom.

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Predstavenie anglického prekladu Mojich 7 životov In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 01/10/2021. Získané 22/05/2024 - 00:40. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/predstavenie-anglickeho-prekladu-mojich-7-zivotov