Premietanie dokumentárneho filmu Solidarita podľa žien

Pozývame na premietanie dokumentárneho filmu Solidarita podľa žien. Toto výnimočné filmové spracovanie neznámej histórie žien, ktoré sa podieľali na odpore proti totalite, natočila poľská režisérska dvojica Marta Dzido a Piotr Śliwowski.

KEDY: utorok 11. októbra o 18.00

KDE: Poľský inštitút, Námestie SNP 27, Bratislava

Dokumentárny film Solidarita podľa žien ponúka príbeh niekoľkých odvážnych Poliek, ktorých nebojácnosť, rozhodnosť a angažovanosť v opozícii 80. rokov prispeli k zmene politických reálií v Poľsku – vydávali zakázanú literatúru, šírili letáky, organizovali štrajky, držali hladovku, pomáhali rodinám politických väzňov a mnohé z nich boli za svoju činnosť i odsúdené. Projekcii filmu bude predchádzať prezentácia knihy Občianky a revolucionárky (ASPEKT 2015), ktorá okrem iných priniesla aj štúdiu Shany Penn Vytrvalá revolúcia (Ženy a vedúce úlohy), a dozviete sa viac aj o knižnici ASPEKTU.

Film (103 min.) bude v poľskom jazyku so slovenskými titulkami. 

Vstup voľný.

Podujatie sa koná v spolupráci Poľského inštitútu a ASPEKTU.

 

 

1315   1316

Realizované s finančnou podporou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v rámci dotácie na podporu rodovej rovnosti zameranej na dosiahnutie rodovej rovnosti a podporu uplatňovania zásady rovnakého zaobchádzania na základe pohlavia alebo rodu.

Spolufinancované z dotácie Združenia vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky.

Ako citovať tento článok:

red. Premietanie dokumentárneho filmu Solidarita podľa žien In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 26/09/2016. Získané 20/02/2024 - 18:36. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/premietanie-dokumentarneho-filmu-solidarita-podla-zien