Ružovou na hnedú!!!

MDŽ s antifašistickou čítankou

1500

Čo má feminizmus spoločné s antifašizmom? Môže rod zožrať rodinu? Čo sa to vlastne v spoločnosti deje a prečo sú texty z medzivojnového obdobia také aktuálne?

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien pozývajú organizácie ASPEKTSlovensko-český ženský fond na feministické antifašistické čítanie.

KEDY: vo štvrtok 8. marca 2018 o 18.00

KDE: A4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2, Bratislava

Pripomenieme si slová Virginie Woolf, ktoré v roku 1938 napísala v eseji Tri guiney: „Teraz cítite na vlastnej koži to, čo cítili vaše matky, keď pred nimi zatvárali dvere a kázali im, aby si zatvorili ústa, cítite to, lebo ste židia, lebo ste demokrati, lebo patríte k nejakej rase, k nejakému náboženstvu.“ Zamyslíme sa nad tým, prečo sa dnes opäť útočí na ľudské práva žien, prečo sa straší „inými“ kultúrami, rodmi, sexualitami, náboženstvami... Budeme sa pýtať, odkiaľ sa berie toľko odporu voči rodovej rovnosti, snahám zastaviť násilie páchané na ženách a medzinárodnému dohovoru, ktorý krajiny Rady Európy podpísali v roku 2011 v Istanbule. Nazrieme priamo do znenia dohovoru, čo mnohým nedá spávať. Predstavíme feministickú antifašistickú čítanku, ktorú pripravujeme, pretože sa nechceme nečinne prizerať rastúcej nenávisti v spoločnosti. Budeme čítať zo štipľavých textov a hovoriť o tom, čo má feminizmus spoločné s antifašizmom. Prezradíme, čo znamená heslo Ružovou na hnedú!!! a prečo ružová knižná edícia nie je žiadne ňuňuňu. Prineste aj vy knihu, ktorá by tu nemala chýbať, a príďte nám z nej prečítať.

Sledujte udalosť na Facebooku.

Plagát: Lucia Mendelová

 

1502

 

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedné Záujmové združenie žien ASPEKT.

Príloha: 
Ako citovať tento článok:

red. Ružovou na hnedú!!! In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 25/02/2018. Získané 24/02/2024 - 07:00. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/ruzovou-na-hnedu