Stretnutie s Etelou Farkašovou v Staromestskej knižnici

Pozývame na stretnutie so spisovateľkou a filozofkou ETELOU FARKAŠOVOU.

Kedy: streda 3. apríla 2019 o 17.00 hod.

Kde: Staromestská knižnica, Záhrebská ulica č. 8, Bratislava

16821683       1684

Občianske združenie ZREJME v spolupráci s vydavateľstvom ASPEKTSTAROMESTSKOU KNIŽNICOU pripravilo na prvú aprílovú stredu večerné stretnutie s výnimočnou spisovateľkou a filozofkou ETELOU FARKAŠOVOU v knižnici na Záhrebskej, ktorá je jednou z lokalít Stanice Záhreb – nomádskeho medzigeneračného kultúrneho centra.

Na stretnutí sa bude hovoriť o najnovšej knihe Etely Farkašovej SCENÁR (Vydavateľstvo SSS 2017). Pomalý príbeh o starnúcich intelektuáloch v rýchlej dobe priniesol autorke prestížnu Cenu Anasoft litera. Pripomenieme si aj knihy, ktoré vyšli v ASPEKTE: novelu PO DLHOM MLČANÍ o vzťahu matky a dcéry a román STALO SA (2006, nominácia na Cenu Anasoft litera). Autorka sa v ňom vyrovnáva s dlhým a bolestným odchádzaním matky a prináša plastický obraz jej života i dobového a geografického kontextu. Román práve vyšiel ako e-kniha.

 

Rozhovor s autorkou bude viesť TÁŇA SEDLÁKOVÁ.

***

Podujatie podporili Nadácia VÚB (v rámci projektu Ako sa rok 1989 stretáva s našou súčasnosťou) a Nadace VIA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Stretnutie s Etelou Farkašovou v Staromestskej knižnici In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 22/03/2019. Získané 03/06/2020 - 02:50. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/stretnutie-s-etelou-farkasovou-v-staromestskej-kniznici