Stretnutie s Irenou Brežnou v Londýne

Švajčiarska spisovateľka slovenského pôvodu Irena Brežná bude v Londýne čítať z úspešného románu Na slepačích krídlach. Príďte si vypočuť príbehy o detstve v totalite a zapojte sa do diskusie o multikulturalizme.

 

KEDY: 22. novembra 2011 o 17.00 hod.

KDE: Imperial College, Huxley Building, Lecture Theatre 145, Queen's Gate, South Kensington, Londýn

 

Irena Brežná sa narodila v roku 1950 v Bratislave, detstvo prežila v Trenčíne. V roku 1968 emigrovala s rodičmi do Švajčiarska, kde odvtedy žije a pracuje. Študovala slavistiku, filozofiu a psychológiu na Univerzite v Bazileji. Pracovala ako psychologička, prekladateľka a tlmočníčka z ruštiny do nemčiny. Dvanásť rokov sa aktívne podieľala na práci Amnesty International. Realizovala a podporovala rôzne humanitné a ženské projekty, napríklad v Guinei a v Čečensku. S ASPEKTOM spolupracovala od jeho vzniku. Píše po nemecky, za svoje publicistické a literárne texty získala viacero ocenení. Je stálou prispievateľkou niekoľkých švajčiarskych a nemeckých novín a časopisov, o. i. Neue Zürcher Zeitung, Berliner Freitag. V nemčine jej vyšlo viacero kníh, o.i. zbierka esejí a literárnych reportáží z východnej a strednej Európy pod názvom Die Sammlerin der Seelen (Zberateľka duší; Aufbau Verlag, Berlín 2003). Okrem časopiseckých textov jej v slovenskom preklade vyšla v roku 1992 próza Psoriáza, moja láska. V knižnej edícii ASPEKTU jej v roku 2005 vyšla kniha próz, esejí a publicistických článkov Tekutý fetiš a v roku 2007 jej vyšiel román Na slepačích krídlach. Druhé vydanie románu vyšlo v roku 2010.

PrílohaVeľkosť
Irena_Brezna_v_Londyne.jpg423.83 KB
Ako citovať tento článok:

red. Stretnutie s Irenou Brežnou v Londýne In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 14/11/2011. Získané 15/04/2024 - 15:18. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/stretnutie-s-irenou-breznou-v-londyne