Vizuálna semiotika vládnutia: Umenie, politika, kritika

879Pozývame na ďalšie sprievodné podujatie k výstave FEM(INIST) FATALE. Dozviete sa, čo môže vizuálne umenie povedať o ne/prehľadnosti štruktúr grantových systémov a čo o nej hovoria zástupkyne mimovládnych organizácií a programu Európskej komisie Kreatívna Európa.

ČO: prednáška a panelová diskusia na tému Vizuálna semiotika vládnutia: Umenie, politika, kritika
KEDY: utorok 28. júla 2015 o 17.00
KDE: Kunsthalle KLUB, Námestie SNP 12, Bratislava

Umelkyňa a filozofka Lucia Mendelová (Hochschule für Künste, Brémy) predstaví projekt venovaný vizuálnej semiotike vládnutia. Zameriava sa v ňom na otázku, ako sú organizované súčasné vizuálne aparáty disciplinárnych režimov a konkrétne, ako sa dá vizualizovať jeden z nich – finančná štruktúra Multiannual Financial Framework Európskej komisie. Prácu bude prezentovať v 3D systéme, prostredníctvom ktorého sa prenesieme do sveta podobného počítačovej hre. Po prednáške sa bude diskutovať o kritickom potenciáli takýchto umeleckých projektov, ale tiež o ne/prehľadnosti štruktúr grantových systémov či reálnej situácii, v ktorej sa príjemkyne či príjemcovia dotácií nachádzajú. Diskutujú Adriana Mesochoritisová (Možnosť voľby), Natália Urblíková (Creative Europe Desk Slovakia) a Eva Vozárová (Aliancia Fair Play). Moderuje filozofka a publicistka Lenka Krištofová.

Program sprievodných podujatí k výstave FEM(INIST) FATALE

O výstave FEM(INIST) FATALE

 

 

 

Realizované

 

 

 

 

 

 

Spoluorganizuje

 

 

 

 

 

 

 

V spolupráci

883886

 

 

Príloha: 
Ako citovať tento článok:

red. Vizuálna semiotika vládnutia: Umenie, politika, kritika In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 22/07/2015. Získané 19/10/2019 - 02:25. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/vizualna-semiotika-vladnutia-umenie-politika-kritika