ASPEKTovské ňjúvinky 1/2013

PF 2013, Kalendárka 2013, Nástenná Kalendárka 2013, Blahoželáme Zore Bútorovej, Za priekopníčkou histórie žien Gerdou Lerner, Gerda Lerner v knižnici ASPEKTU.

 

Prinášame ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

+

PF 2013 Šťastný nový rok želajú Aspekťáčky a ich pomocníčky. 365 dní tohto roku si môžete spríjemniť a zužitočniť aj obľúbeným diárom Kalendárka 2013 a nástennou Kalendárkou 2013, ktorú nájdete v tlačovej kvalite na našej webovej stránke www.aspekt.sk.

+

Kalendárka 2013 Obľúbená sprievodkyňa na každý deň vám spolu s Nórou Ružičkovou poradí: Flirtujte ráno a potom až večer!, od Jany Juráňovej sa dozviete, prečo Hviezdoslav nikdy nenapísal básnickú zbierku venovanú svojej manželke Ilone Novákovej, Irena Brežná prezradí niečo o chlpatých nohách, Agneša Kalinová zaspomína na prvé stretnutie s manželom Ladislavom J. Kalinom a to ešte stále nie je všetko. Každý týždeň roku 2013 predstaví jedinečnú obrazovú alebo textovú lahôdku.

+

Nástenná Kalendárka 2013 Z webovej stránky ASPEKTU si môžete stiahnuť a vytlačiť nástennú Kalendárku 2013, ktorú ilustrovala Lulu Mendelová a graficky stvárnila Jana Sapáková. Vynikne na každej nástenke, stene či na každých pustých dverách.

+

Blahoželáme Zore Bútorovej Sociologička Zora Bútorová získala ocenenie za významný prínos v oblasti ochrany práv seniorov a senioriek. Prečítajte si jej poznámky k udeleniu ceny.

+

Za priekopníčkou histórie žien Gerda Lerner zomrela v stredu 2. januára 2013 vo veku 92 rokov. Pripomíname si ju textom Jany Cvikovej, ktorý vyšiel v časopise Aspekt 1/2003 – 2004.

+

Gerda Lerner v knižnici ASPEKTU Knihy a štúdie Gerdy Lerner nájdete aj knižnici ASPEKTU.

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka).sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk