Aspektovské ňjúvinky 2/2016

Iste nájdete 2 dobré dôvody na to, aby ste nám poukázali svoje 2 percentá, Ďalšie dôvody, prečo nám poukázať svoje 2 percentá, Marcová superknižnica, Gratulujeme Irene Brežnej, 8. marca sme hovorili po feministicky, Škrtni Sexistický kix, Ružovou na hnedú: antifašistická čítanka.

Prinášame ňjúvinky – informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

*

Iste nájdete 2 dobré dôvody na to, aby ste nám poukázali svoje 2 percentá Aby ste aj naďalej mohli čítať skvelé aspektovské knižky a články na našich webových stránkach, vyhľadávať a požičiavať publikácie z knižnice ASPEKTU, aby sme sa opäť videli a počuli na feministických podujatiach – aj to nám umožnia vaše 2%. ĎAKUJEME!

*

Ďalšie dôvody, prečo nám poukázať svoje 2 percentá Jana Cviková zhodnotila doterajšiu existenciu ASPEKTU v rozhovore s Pavlou Frýdlovou: „Se všemi knihami se snažíme pracovat: prezentacemi, čtením, diskuzemi apod. Například v Modrém salónu s feministickým aspektom ve Slovenském národním divadle, kde v sérii podujatí renomované herečky a herci představují autorky z naší knižní edice, se konalo čtení z knížek Ireny Brežné nebo z čítanky Hany Gregorové Slovenka pri knihe, první slovenské spisovatelky, která o sobě hovořila jako o feministce.“ Vaše 2 percentá nám umožnia v tom pokračovať.

*

Marcová superknižnica Marec je mesiac kníh a histórií žien. Preto nemusíte platiť pokuty! Ak ste zabudli, nestihli či nemohli vrátiť vypožičané knihy včas, do konca marca máte jedinečnú príležitosť uľaviť svojmu svedomiu. Nezabudnite ani na naše marcové heslo 1-3-5, ktoré vám prináša všetky tituly Knižnej edície ASPEKT za 1, 3 alebo 5 eur. A do tretice, do konca marca sa môžete do knižnice ASPEKTU zaregistrovať úplne, úplne, úplne bezplatne.

*

Gratulujeme Irene Brežnej Švajčiarska spisovateľka slovenského pôvodu Irena Brežná získala Cenu Dominika Tatarku za román Nevďačná cudzinka (ASPEKT 2014). Román bol zároveň nominovaný do finálovej desiatky prestížneho literárneho ocenenia Anasoft litera.

*

8. marca sme hovorili po feministicky Pozrite sa a pripomeňte si s nami, ako dobre nám bolo, s kým všetkým sme sa stretli, čo všetko sme videli a čo sme spolu robili. A že nás bolo neúrekom! 

*

Škrtni Sexistický kix Posledných 8 dní zostáva do konca hlasovania o anticenu pre najsexistickejšiu reklamu roka. Pomôžte poukázať na problém so zneužívaním ľudí, najmä žien v reklame.

 

Ružovou na hnedú: antifašistická čítanka Niekto na kone, niekto uteká, niekto sa vezie... My už dlho vidíme a hovoríme, že sa tu všeličo deje, a tak ružovú na hnedú vyťahujeme. Otvárame aspektovskú antifašistickú čítanku, v ktorej vám budeme postupne prinášať úryvky (nielen) z kníh ASPEKTU.

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka)sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.

*****

Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,

02 5249 1639 , aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk

***