ASPEKTovské ňjúvinky 4/2013 ŠPECIÁL „MESIAC LGBT HISTÓRIE“

 

Február je opäť mesiacom LGBT histórie, Lotosy a teplý šport na Slovensku, Mesiac LGBT histórie v knižnici ASPEKTU, Nechajte menšiny prísť ku mne, Iste nájdete 2 dobré dôvody na to, aby ste nám poukázali svoje 2 percentá.

 

Prinášame ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

+

Február je opäť mesiacom LGBT histórie Iniciatíva Inakosť s partnermi pripravila aj v roku 2013 sériu kultúrnych a osvetových podujatí s názvom Mesiac LGBT histórie. Február bude teda o minulosti i súčasnosti lesieb, gejov, bisexuálnych a transrodových ľudí.

+

Lotosy a teplý šport na Slovensku „Gejský športový tím Lotosové kvety už dva roky pravidelne trénuje volejbal v bratislavskej telocvični. Z nadšeneckého družstva, ktoré má čoraz viac členov, vnútornej súdržnosti aj aktivizmu, nedávno vzniklo občianske združenie a v októbri 2012 sa mu podarilo zorganizovať prvý medzinárodný gejský volejbalový turnaj na Slovensku. O Lotosových kvetoch sa dá povedať, že ide o jeden z prvých organizovaných teplých športových klubov na Slovensku, ak nie o prvý vôbec,“ píše Lenka Krištofová.

+

Mesiac LGBT histórie v knižnici ASPEKTU V utorok a stredu popoludní nájdete v aspekťáckej knižnici aj publikácie, ktoré sa venujú LGBT témam.

+

Nechajte menšiny prísť ku mne Ako reakciu na dianie predchádzajúcich hodín pripomíname článok Jany Cvikovej, ktorý je – nanešťastie – aj dnes aktuálny. „Od feminizmu, ktorý je stelesnením zubatej, je už len krôčik k ďalšej smrtonosnej aktivite – obhajobe práv neheterosexuálnych osôb. Takto to vidí aj Inštitút Leva XIII., zaštítený minulou a súčasnou pápežskou autoritou, ktorý sa v tomto dichotomicky rozčesnutom svete sám situuje ku ´kultúre života´.“

+

Iste nájdete 2 dobré dôvody na to, aby ste nám poukázali svoje 2 percentá Na knihy, články, štúdie, webovú stránku, strechu nad hlavou, knižnicu, odborné konzultácie, rozvíjanie rodovo citlivého jazyka, pýtanie sa, odpovedanie, teplú vodu, vzdelávanie a veľa, veľa ďalších vecí, aktivít, javov...

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka)sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk