Aspektovské ňjúvinky 5/2018 - POZÝVAME ŠPECIÁL

UŽ DNES: Právo na život bez násilia a reprodukčné práva * Deň otvorených dverí v knižnici ASPEKTU * Nebudeme ticho! *  Spisovateľka Irena Brežná v Nitre, Bratislave a v Liptovskom Mikuláši.
 

Prinášame ňjúvinky – informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

*

UŽ DNES: Právo na život bez násilia a reprodukčné práva 25. novembra sa začala každoročná medzinárodná kampaň „16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách“. V rámci nej pozývame na diskusiu s aktivistkou a politologičkou Adrianou Mesochoritisovou (Možnosť voľby) a sociologičkou Barborou Holubovou o sexuálnych a reprodukčných právach žien a o tom, ako ich obmedzovanie súvisí s rodovo podmieneným násilím. V pondelok 26. novembra o 18.00 v Art books coffee v Bratislave.

*

Deň otvorených dverí v knižnici ASPEKTU Vo štvrtok 29. novembra o 14.00 otvoríme dvere ASPEKTU a ponúkneme neopakovateľný program. S aspekťáčkami môžete konzultovať svoje študentské práce a literárne pokusy alebo sa len tak pozhovárať o feminizmoch a vašich a našich plánoch. S našou hostkou Mirkou Grófovou sa môžete porozprávať o knihe Kill all Normies a prelínaní sa krajne pravicových, „geekovských“ a antifeministických online komunít. Predstavíme knižnicu ASPEKTU, jej fond, online vymoženosti a knižný balík feministickej prvej pomoci pre rôzne vedné disciplíny.

*

Nebudeme ticho! V rámci medzinárodnej kampane „16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách“ a v reakcii na opakované snahy legislatívne obmedziť prístup žien na Slovensku k bezpečným interrupciám pozývame na pochod Nebudeme ticho! V sobotu 8. decembra o 16.30 na Námestí SNP v Bratislave. Ak sa chcete na pochod dôsledne pripraviť, po DOD v knižnici ASPEKTU (štvrtok 29. 11.) sa môžete presunúť na workshop tvorby transparentov.

*

Spisovateľka Irena Brežná v Nitre, Bratislave a v Liptovskom Mikuláši Švajčiarsko-slovenská spisovateľka Irena Brežná navštívi v decembri  niekoľko slovenských miest a bude čítať z knihy Postrehy emigrantky – výberu esejí, próz a reportáží z rokov 1981 až 2017. Porozprávať sa s ňou môžete v sobotu 1. decembra v Bratislave, pondelok 3. decembra v Nitre a stredu 5. decembra v Liptovskom Mikuláši.

***

Budeme rady, ak pre Vás budú Aspektovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalších ľudí, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám Aspektovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka)sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
 

*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava, 02 5249 1639, aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk

 

***

 

1623

Realizované s finančnou podporou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v rámci dotácie na podporu rodovej rovnosti zameranej na dosiahnutie rodovej rovnosti a podporu uplatňovania zásady rovnakého zaobchádzania na základe pohlavia alebo rodu.

1624

Podporil Slovensko-český ženský fond

 

 

PrílohaVeľkosť
ASPEKTovske_njuvinky_5_2018.pdf284.34 KB