ASPEKTovské ňjúvinky 8/2012 - ŠPECIÁL „LETNÉ ČÍTANIE Z KNIHY MOJICH 7 ŽIVOTOV“

Agneša Kalinová číta z knihy Mojich 7 životov, Ukážka z knihy Mojich 7 životov, Ohlasy na knihu Mojich 7 životov, Prezentácia knihy Mojich 7 životov v Londýne, Ukážky z knihy Mojich 7 životov v angličtine, Martin Bútora o knihe Mojich 7 životov v angličtine.

Prinášame ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

+

Agneša Kalinová číta z knihy Mojich 7 životov Rozprávačka a hlavná hrdinka knihy Mojich 7 životov Agneša Kalinová opäť zavíta do Bratislavy. Príďte si vypočuť čítanie z knižného rozhovoru, ktorý poskytla Jane Juráňovej, a využite možnosť diskutovať s oboma autorkami knihy. V stredu 1. augusta o 17.00 v letnej čitárni U červeného raka v Bratislave.

+

Ukážka z knihy Mojich 7 životov V rámci letného čítania sme pre vás pripravili ďalšiu ukážku z knižného rozhovoru Jany Juráňovej s novinárkou, prekladateľkou, filmovou a politickou publicistkou Agnešou Kalinovou. Prečítať si teraz môžete aj o jej vzťahu s budúcim manželom Jánom Ladislavom Kalinom.

+

Ohlasy na knihu Mojich 7 životov Zbierka ohlasov na knižný rozhovor sa rozšírila o reakcie zo Švajčiarska či Izraela. Napíšte nám aj vy o tom, ako vás Agneša Kalinová previedla vraj krátkym, ale o to úmornejším 20. storočím.

+

Prezentácia knihy Mojich 7 životov v Londýne Pozrite si fotky z podujatia a presvedčte sa, ako to vyzeralo na slovenskej ambasáde v Londýne počas prezentácie knihy.

+

Ukážky z knihy Mojich 7 životov v angličtine Poznáte ľudí, ktorých by knižný rozhovor Agneše Kalinovej a Jany Juráňovej zaujímal, ale nehovoria po slovensky? Na stránke www.aspekt.sk teraz nájdu vybrané úryvky z knihy v anglickom preklade.

+

Martin Bútora o knihe Mojich 7 životov v angličtine Na prvej verejnej prezentácii hovoril Martin Bútora o knihe Mojich 7 životov. Teraz si môžete tento príhovor prečítať v anglickom preklade.

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka)sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk