ASPEKTovské ňjúvinky marec 2012

Pozývame na MDŽ rimejk 2012, na ktorom predstavíme najnovšie publikácie ASPEKTU, Nová kniha ASPEKTU Terézia Vansová - Slovenka doma i na cestách, Marec - Mesiac knihy a Mesiac histórie žien (nielen) v knižnici ASPEKTU, Rozhodnite o vašich 2 %.

Prinášame ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

+

MDŽ rimejk 2012 Priplávajte vo štvrtok 8. marca do bratislavského KC Dunaj. Vypočujete si niečo o nových knihách ASPEKTU, môžete predčítať zo svojich obľúbených kníh, zatancovať si v rytme afrických bubnov, tvoriť v (po)tvorivých dielňach, zoznámiť sa so ženami z rôznych ženských a feministických organizácií a s ich prácou. Čaká na vás aj knižné, priam čítankové prekvapenie :)

+

MDŽ rimejk prinesie aj novú publikáciu o politike a političkách ASPEKT predstaví v rámci MDŽ rimejku svoje najnovšie publikácie Terézia Vansová - Slovenka doma i na cestách a Politiky a političky. Aspekty politickej subjektivity žien. Zameriame sa najmä na druhú publikáciu, ktorá rezonuje s aktuálnou politickou situáciou.

+

Terézia Vansová – Slovenka doma i na cestách Výber z textov, ktoré nás najväčšmi zaujali, prekvapili, podnietili (neraz aj popudili) ako dobové svedectvo sociokultúrnej situácie žien i životnej a autorskej situácie Terézie Vansovej v „lone“ konštituujúceho sa národa.

+

Zásteru? Radšej knihu! Vzdelávanie žien je posilnením ich postavenia, tvrdí tohtoročná téma Mesiaca histórie žien. Vedeli to aj tri osobnosti, ktoré nachádzame pri hľadaní „ženskej genealógie v oblasti feministického myslenia a praxe na Slovensku (Cviková, 2011) – Hana Gregorová, Terézia Vansová a Elena Maróthy-Šoltésová.

+

Marec – Mesiac knihy a Mesiac histórie žien v knižnici APSEKTU „Vôbec tak sa patrí, aby ženské už ako ženské vzdelané boli.“ Elena Maróthy-Šoltésová, 1885

+

Iste nájdete 2 dobré dôvody na to, aby ste nám poukázali svoje 2 percentá Na vaše a naše knihy, články, štúdie, webovú stránku, strechu nad hlavou pre knižnicu, odborné konzultácie, rozvíjanie rodovo citlivého jazyka, pýtanie sa, odpovedanie, teplú vodu, vzdelávanie a veľa veľa ďalších vecí a aktivít. Ďakujeme za podporu 2 percentami z dane. O vašu dôveru sa svojou prácou usilujeme už 2 desaťročia a chceme pracovať ešte aspoň 2 razy tak dlho :)

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka)sk v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk www.aspekt.sk