Gamer Over

492Jahodová miluje jahody vo všetkých formách a jahody milujú ju :) Zažila si doma dobré peklo a odvtedy chce byť férová. Má rada pekné zážitky a svojho malého brata. Teší sa, že raz nájde toho správneho chalana. Má mamu, ktorá sa dostala z blízkosti tyrana, otvorila si vlastný butik, je šikovná podnikateľka, našla si super priateľa.

Týpek je v partii najväčší macher, jeho kamoši ho obdivujú. V škole dobré známky, nemá frajerku lebo v partii by bol za trápneho. Týpkovi kamoši obdivujú aj jeho otca, ale Týpek ho prestáva mať rád a bojí sa ho. Jeho otec je človek s predsudkami, ktorý každého buzeruje a sám nie je schopný urobiť nič užitočné. Má rád pivo, je zádrapčivý a rád si vybíja zlosť na svojej manželke.

Jahodová a Týpek sú dve postavy z komiksu o násilí v rodine Game Over. Komiks pripravila Kristína Farkašová v odbornej spolupráci s Katarínou Farkašovou, Julianou Szolnokiovou a Janou Cvikovou, autorkou ilustrácí je Miša Chmelíčková. Môžete si ho stiahnuť vo formáte .pdf alebo prečítať v tlačenej podobe v knižnici ASPEKTU.

Celá kniha na stiahnutie: 
Ako citovať tento článok:

red. Gamer Over In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 14/02/2013. Získané 26/07/2020 - 06:02. Dostupné na http://aspekt.sk/node/1781