Terézia Vansová v Bábkovom divadle na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici pozýva na inscenáciu o živote Terézie Vansovej T. V. RECEPTY

KEDY: premiéra 15. októbra o 19.00, repríza 29. októbra o 19.00
KDE: Teátrium, Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici

Bábkové divadlo na Rázcestí sa dlhodobo venuje osudom a dielam významných slovenských osobností a na javisku v Banskej Bystrici už ožili aj Dominik Skutecký, Peter Karvaš, Hana Gregorová, Jozef Gregor-Tajovský, Elena Maróthy-Šoltésová. Pripravovaná inscenácia T. V. RECEPTY sa venuje životu spisovateľky Terézie Vansovej, rodenej Medveckej.

Predlohou pre vznik knihohry boli diela: Terézia Vansová – Slovenka doma i na cestách (ASPEKT, 2011); Terézia Vansová, Ján Vansa I, II, Pani Georgiadesová na cestách, Sirota Podhradských, Recepty prastarej matere (rôzne vydania z 20. storočia); Zápisky a poznámky Terézie Vansovej, časopisy Dennica a Slovenská žena.

Predstavenie vzniklo v rámci Štúdia T.W.I.G.A. a okrem skúsených profesionálov a profesionálok ho pripravujú aj študentky Vysokej školy múzických umení v Bratislave a Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Ako citovať tento článok:

red. Terézia Vansová v Bábkovom divadle na Rázcestí In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 13/10/2014. Získané 28/01/2023 - 14:54. Dostupné na http://aspekt.sk/node/2293