Jana Juráňová na besede v Stredoeurópskom dome fotografie

Vo štvrtok 22. novembra od 17.00 sa v Stredoeurópskom dome fotografie na Prepoštskej 4 v Bratislave budete môcť pridať k rozhovoru Petra Zajaca a Juraja Mojžiša s Janou Juráňovou o jej nevybavených aj vybavených záležitostiach – literárnych i tých spoza fiktívnej hranice medzi životom a literatúrou.

Môžete sa porozprávať o jej prozaických knihách, z ktorých viaceré boli nominované na literárnu cenu Anasoft litera (OrodovniceŽila som s HviezdoslavomNevybavená záležitosť), ale aj o starších dielach ako Zverinec, Siete či Utrpenie starého kocúra. Pýtať sa môžete na najnovšie Cudzie príbehy, knižný rozhovor s Agnešou Kalinovou Mojich 7 životov, na knihy pre deti alebo divadelné a rozhlasové hry, z ktorých sú v súčasnosti v repertoári slovenských divadiel Reality snov, Ilona, žena Hviezdoslavova (Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici) a Tichý bič (Modrý salón SND). Viaceré jej hry i prózy vyšli v prekladoch do nemčiny, ruštiny, maďarčiny, angličtiny, macedónčiny, srbčiny a najnovšie i francúzštiny.

1611

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podujatí si budete môcť kúpiť autorkine knihy so zľavou 30%.

 

Ako citovať tento článok:

red. Jana Juráňová na besede v Stredoeurópskom dome fotografie In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 16/11/2018. Získané 17/05/2020 - 11:50. Dostupné na http://aspekt.sk/node/2998