Nebudeme ticho ani teraz

Pochody za reprodukčnú spravodlivosť 2021

Na ďalšej parlamentnej schôdzi sa bude znova rozhodovať o našich telách. Poslankyne a poslanci budú hlasovať o zákone, ktorý sa vydáva za pomoc ženám, ale v praxi by ohrozil život, zdravie a dôstojnosť žien a ďalších ľudí s maternicou. Preto iniciatíva Nebudeme ticho a občianky a občania z rôznych kútov Slovenska zvolávajú protesty proti tomuto zákonu, proti arogancii moci a za solidárnu a spravodlivú spoločnosť. 

Protesty sa budú konať od 18. do 20. októbra vo viacerých mestách – Trnava, Banská Bystrica, Košice, Brno, Praha (pre aktuálny zoznam sledujte FB stránku Nebudeme ticho)... V predvečer začiatku parlamentnej schôdze v pondelok 18. októbra o 17.30 bude protestný pochod v Bratislave.

 

Pridajte sa k nám.

Ako?

 

1. Ideme na protest

Príďte na protest. Vyberte zo šuflíkov varechy, vystrihnite si varechy z kartónu, vyrobte varechy z iných materiálov. Napíšte na varechy, čo si o obmedzovaní reprodukčných práv myslíte, prineste si svetielka a pripevnite ich na varechy, nech sú vaše odkazy vidieť. Prineste si aj iné kuchynské náčinie, hudobné nástroje, čokoľvek, čo môže robiť hluk. Lebo NEBUDEME TICHO! Nasaďte si respirátor a príďte.

 

2. Organizujeme verejné podujatie

Ak sa vo vašom meste protest nekoná, zorganizujte ho, pomôžeme vám. Forma môže byť rôzna – pochod, zhromaždenie, diskusia, spoločné kladenie variech, podľa toho, čo vám vyhovuje. Za týždeň sa toho dá spraviť veľa a minuloročná aktivistická reproorganizačná kuchárka je pripravená na použitie TU

 

3. Kladieme varechy

Vezmite varechu aj s odkazom zo srdca na prechádzku, do školy, do práce, do obchodu.
Položte varechu na viditeľné miesto (napr. pred NR SR, aby ju videli aj tam pracujúci, alebo inde, aby ju videli okoloidúce).

 

4. Varechy posielame online

Odfoťte varechu a zverejnite fotku na Facebooku, Instagrame alebo na Twitteri s hashtagmi #NebudemeTicho a #BuducnostJeVarecha.

 

3. Obsadíme verejný priestor

Veľmi nás potešilo, keď sme na prechádzkach videli rôzne plagáty, nálepky a odkazy, ktoré podporujú feministické vízie spoločnosti, ľudské práva a sociálnu spravodlivosť. Pripravili sme teda rôzne plagáty a nálepky #NebudemeTicho, ktoré si môžete vytlačiť a vylepiť, kde len budete chcieť. Verejný priestor je náš!
Plagáty si môžete stiahnuť TU

Realizovať sa môžete aj vy. Pripravte podpornú grafiku, umiestnite ju do verejného priestoru, odfoťte a postnite online s #NebudemeTicho.

 

ASPEKT, Možnosť voľby a Povstavenie pokračuje v iniciatíve Nebudeme ticho!

 

 

Ako citovať tento článok:

red. Nebudeme ticho ani teraz In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 15/10/2021. Získané 20/02/2024 - 18:06. Dostupné na http://aspekt.sk/node/3362