Akcia Tisíc variech pre parlament

Za rešpektovanie reprodukčných práv
Zbierame tisíc variech pre poslankyne a poslancov. Ukážme zodpovedným, že sa vieme organizovať a nie je nám jedno, ak chcú obmedzovať naše reprodukčné práva.
 
Prineste aspoň 10 variech alebo iných kusov domáceho náčinia (tĺčiky, pokrievky, metly) pred parlament v stredu 16. 9. medzi 16.00 a 19.00.
 
O čo ide?
Kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii sme sa rozhodli, že hromadné verejné podujatie nezorganizujeme. Naším cieľom je bezpečná spoločnosť pre všetky a všetkých. Koronavírus najviac ohrozuje zraniteľné skupiny - nielen starších ľudí, ale aj ľudí bez domova, ľudí, ktorí pracujú v službách či v oblasti starostlivosti. Namiesto pochodu preto organizujeme zbierku variech s odkazmi pre poslankyne a poslancov.
Aby bola akcia úspešná, musíme vyzbierať veľa variech, a preto sa potrebujeme zorganizovať.
 
Varechy zbierame pred parlamentom v stredu 16. 9. medzi 16.00 a 19.00.
 
Prineste aspoň 10 variech alebo iných kusov domáceho náčinia (tĺčiky, pokrievky, metly) s odkazom (nápady nájdete na konci postu). Môžete ich vyrobiť aj z kartónu či iného materiálu.
 
Varechy priebežne počítame a po skončení zbierky ich slávnostne odovzdáme pred parlamentom.
 
Aj keď sa nemôžeme stretnúť, môžeme sa organizovať a NEBYŤ TICHO!

 

Akcia je súčasťou podujatia Nebudeme ticho! Varecha obsadia ulice. Tieto verejné aktivity sa konajú, pretože Národná rada Slovenskej republiky opakovane ohrozuje reprodukčné práva žien.

Ako citovať tento článok:

red. Akcia Tisíc variech pre parlament In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 14/09/2020. Získané 14/06/2024 - 02:37. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/akcia-tisic-variech-pre-parlament