Feministický čitateľský kútik v knižnici ASPEKTU

Pozývame vás do feministického čitateľského kútika v knižnici ASPEKTU.

KEDY: štvrtok 22. februára, 16.30 – 19.30
KDE: knižnica ASPEKTU, Mýtna 38, Bratislava

Zoznámte sa s múdrymi aj krásnymi knihami približujúcimi svet z rôznych feministických perspektív. Pripravíme tipy na dobrú beletriu aj odbornú literatúru. Predstavíme, čo všetko nájdete v knižnici ASPEKTU. Môžete sa zapojiť do spoločného feministického čítania aj sa zapísať do aspektovskej knižnice ASPEKTU úplne zadarmo.

 

 

Čo vás čaká?

Privítanie a predstavenie knižnice 16.30 – 17.00
Privítame vás horúcim nápojom a vrúcnym slovom.

Spoločné čítanie 17.00 – 18.00
Spoločným čítaním si pripomenieme tri desaťročia ASPEKTU a našich textov. Prečítame si ukážky z prvých čísel Aspektu – prvého feministického časopisu v slovensko-českom priestore, nazrieme do niektorých titulov Knižnej edície ASPEKT a sprítomníme aj články zverejnené vo feministickom webzine ASPEKTin.

Stretneme sa napríklad s textami Ireny Brežnej, Jany Cvikovej, Jany Juráňovej, Uršule Kovalyk a Märty Tikkanen. Každý text je jedným zastavením v procese vývoja feministického diskurzu na Slovensku a ukáže nám kúsok z toho, ako sa premýšľalo a písalo – o túžbe po feminizme, rolách žien v súkromnej a verejnej sfére, násilí, rodovej identite, blízkosti žien, neokonzervatívnom dozore...

Rozhovory nad knihami 18.00 – 19.30
Hľadáte tipy na dobré voľnočasové čítanie, ale bežné knižné rebríčky vás akosi neuspokojujú? Aspekťáčky pre vás pripravia tipy na knihy, ktoré sa oplatí čítať: romány, poviedky aj poéziu, neznáme tituly aj hitovice, feministické sci-fi aj krimi.

Študujete na vysokej škole a zaujíma vás, čo môže kritická rodová perspektíva odhaliť vo vašom odbore? Pripravíme výber literatúry z rôznych vedných disciplín a tipy na knihy, ktoré môžu byť užitočnou pomôckou pri písaní študentských prác.

Ročný zápis do knižnice ASPEKTU môžete mať v tento špeciálny štvrtok úplne zadarmo.

Zoberte svoje +1 alebo +3 a príďte si s nami urobiť príjemný feministický večer do ASPEKTU.

 

2118

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Ako citovať tento článok:

red. Feministický čitateľský kútik v knižnici ASPEKTU In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 08/02/2024. Získané 18/07/2024 - 07:01. Dostupné na http://aspekt.sk/content/aspektin/feministicky-citatelsky-kutik-v-kniznici-aspektu