ASPEKTovské ňjúvinky 7/2012 - ŠPECIÁL „20 ROKOV S TVORBOU IRENY BREŽNEJ“

Stretnutie so spisovateľkou Irenou Brežnou, Román Na slepačích krídlach vyjde ako elektronická kniha, Irena Brežná vstúpila na slovenský knižný trh pred 20 rokmi, Spisovateľka Irena Brežná číta vo Viedni, Druhé vydanie románu Die undankbare Fremde.

Prinášame ňjúvinky - informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

+

Stretnutie so spisovateľkou Irenou Brežnou Letné stretnutie prevedie publikum rôznymi časovými obdobiami a literárnymi aspektmi tvorby švajčiarskej autorky slovenského pôvodu, pripomenie texty staršie, nové a predstaví aj tie pripravované. Podujatie moderuje Jana Cviková, ktorá tvorbu Ireny Brežnej dôverne pozná ako vydavateľka a prekladateľka. Uvidíme sa 21. júna v bratislavskej letnej čitárni U červeného raka.

+

Román Na slepačích krídlach vyjde ako elektronická kniha Autobiografický román Ireny Brežnej o živote v slovenskom malomeste 50. a 60. rokov vyjde už čoskoro ako prvá elektronická kniha ASPEKTU.

+

Irena Brežná vstúpila na slovenský knižný trh pred 20 rokmi Pripomíname si dvadsiate výročie vydania prvej knihy Ireny Brežnej v slovenčine. Vydavateľstvo Archa v roku 1992 uviedlo útlu knižku Psoriáza, moja láska, ktorú nájdete aj v Knižnici ASPEKTU.

+

Spisovateľka Irena Brežná číta vo Viedni Po nemecky píšuca spisovateľka slovenského pôvodu bude v utorok 19. júna čítať zo svojho najnovšieho románu Die undankbare Fremde (Nevďačná cudzin/k/a).

+

Druhé vydanie románu Die undankbare Fremde Najnovší román Ireny Brežnej Die undankbare Fremde, ktorý v nemecky hovoriacom priestore zaznamenal veľký úspech, práve vyšiel v druhom vydaní.

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa[zavinac]aspekt[bodka]sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt[zavinac]aspekt
[bodka]sk, www.aspekt.sk