Dobroš sa nemusí zastreliť

4,50 €

Príhody a skúsenosti kreatívca Dobroša Dobríka pichľavým drobnohľadom Jany Juráňovej.

KTO JE DOBROŠ?

Dobroslav Dobrík kreatívec, diskriminujúci a občas aj diskriminovaný všežravec, narodil sa, vyštudoval, kade-tade chodil, všeličo zažil, a niečo aj nezažil. Pôsobil a pôsobí ako spolutvorca viacerých reklamných nápadov, textov, sloganov. Do textov Jany Juráňovej sa zhmotnil koncom prvého desaťročia 21. storočia.

KTO JE AUTORKA?

Jana Juráňová čitateľka, korektorka, redaktorka, občas diskriminovaná a sem-tam diskriminujúca obyvateľka, inak aj prispievateľka, občas označovaná ako spisovateľka, avšak bez nároku na to, aby bola ako taká personifikáciou svedomia národa, lebo aj s tým svojím má čo robiť.

Fotografie, ktoré sprevádzajú Dobrošove osudy, pochádzajú z predstavenia Bábkového divadla na Rázcestí Júlie Meinholmové Citová výchova hadej ženy.

Dobrošov vzťah so Zlaticou sa posilnil. Predsa len tie lesby na tanečnej boli na niečo dobré. A tak teraz zarezáva vo vzťahu. Lebo vzťah je ako dom. Treba ho budovať. A Dobroš práve stavia nové základy. Nosí tehly, mieša maltu, skrátka fachčí ako divý. Konkrétne v tejto chvíli tvrdo pracuje pri televízore, okolo ktorého sedí celá Zlaticina rodina. A to je šichta.

Number of pages: 
144
ISBN číslo: 
ISBN978-80-85549-88-1 (2010)
Common Price: 
5.99 €
Price in ASPEKT: 
4.50 €
Príloha: