Knižnica ASPEKTU je počas školských prázdnin zatvorená

Blížia sa sviatky jari a s nimi aj krátke školské prázdniny. Naša knižnica bude preto vo štvrtok 28. marca a v sobotu 30. marca zatvorená. Aby vám nebolo veľmi smutno, prinášame zopár tipov na tematické čítanie.

 

Drahá E.,

Ty Dušana dobre poznáš, pamätáš si ho ešte z čias v plnom zdraví. Takže vieš, že bol odjakživa zarytý neslavič. Každá ceremónia sa mu vždy videla trápna, či išlo o Nový rok, narodeniny alebo Veľkú noc. Na univerzite sa vyhol každej oficiálnej večeri, rád zaplatil poplatok, ale ísť tam nešiel.

Prečítajte si úryvok z knihy Jaroslavy Blažkovej Happyendy.

Knihu si môžete objednať v papierovej alebo elektronickej podobe.

***

Svokor mu volal už vo štvrtok. Vraj, či mu má urobiť korbáč. A či má dosť voňaviek. A kedy príde. A či zostane aj na obed. Zlatica prevracala oči, chcela zmiznúť. No svokra ju privrzla, a tak musela naklusať aj s partnerom, čiže s Dobrošom. Veď aké by to bolo – bez chlapa? Obe sestry sú už na poriadku.

Prečítajte si úryvok z knihy Jany Juráňovej Dobroš sa nemusí zastreliť.

Knihu o kreatívcovi Dobrošovi si môžete objednať TU.

***

Sojka by najradšej celkom vynechala tie časti z Pavla, v ktorých sa káže o poslušnosti žien. Sú jej mimoriadne podozrivé. A najmä sa jej dvíha žalúdok, keď tieto pasáže cituje niektorý zo strýcov vtedy, keď príde na šibačku s korbáčom a zaháňa sa na Sojku a na mamu a cítiť z neho alkohol. Mohol ten Pavol aj predvídať, keď bol taký múdry, že to nejaký strýc zneužije, nie? Keby o tom mohla rozhodovať ona, pred oltárom by prečítala príbeh o tom, ako Abrahám posunul svoju ženu Sáru faraónovi a tváril sa pritom, že je to jeho sestra, lebo sa bál, že keby vyšlo najavo, že je to jeho žena, faraón by ho zabil. A ako potom bol za to potrestaný faraón a nie Abrahám, čo je dôkazom toho, že Jahve nebol nestranný a spravodlivý rozhodca. A prečo dopustil, aby Sára bola v rukách faraóna, keď je to nesprávne? Takých príkladov by sa dalo nájsť aj viac a ešte horších. A nikto o nich nehovorí.

Prečítajte si úryvok z knihy Jany Juráňovej Iba baba.

Zábavnú a múdru knižku pre mladšie tínedžerky si môžete objednať TU.

***

Tešíme sa na vás v knižnici ASPEKTU opäť vo štvrtok 4. apríla.