ASPEKTovské ňjúvinky 4/2012 – ŠPECIÁL „MOJICH 7 ŽIVOTOV“

Knižná novinka Mojich 7 životov. Agneša Kalinová v rozhovore s Janou Juráňovou, Jana Juráňová: Moje 20. storočie s Agnešou Kalinovou, Ukážka z knihy, Ohlasy na knihu, Zažite (znova) prezentáciu knihy Mojich 7 životov, Fotky z prezentácie knihy, Agneša Kalinová v lete opäť v Bratislave.

210

Prinášame ňjúvinky – informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

 

+

Mojich 7 životov. Agneša Kalinová v rozhovore s Janou Juráňovou Knižný rozhovor so známou tvárou Kultúrneho života a Slobodnej Európy – novinárkou, redaktorkou, prekladateľkou a filmovou i politickou publicistkou Agnešou Kalinovou je prvou publikáciou nového radu Rozhovory ASPEKTU. S Agnešou Kalinovou sa zhovárala Jana Juráňová, aby si pre seba aj pre nás „zopakovala“ vraj krátke, ale o to úmornejšie 20. storočie.

+

Moje 20. storočie s Agnešou Kalinovou „Naše životy sa odohrávajú vo verejnom i súkromnom priestore, ktoré sa od seba nedajú oddeliť, a čím komplikovanejšie sa vzájomne prepájajú, tým celistvejší obraz sa vytvára. Tak je to aj v knihe Mojich 7 životov,“ píše Jana Juráňová v úvode knihy.

+

Ukážka z knihy Mojich 7 životov „Potom neskôr som sa s traumou z holokaustu vysporiadala vedome, tak, že som si povedala, že nezabudnem, ale že sa tomu nepodriadim. Že to nemôže byť moja životná náplň, že tu nemôžem žiť len tvárou obrátenou k holokaustu, k tým mŕtvym,“ hovorí Agneša Kalinová.

+

Ohlasy na knihu Mojich 7 životov Prečítajte si, ako na knihu Mojich 7 životov reagujú čitateľky, čitatelia a médiá. Ak ste knihu čítali, určite máte aj vy čo povedať. Čakáme na vaše reakcie na našej webovej alebo fejsbúkovej stránke.

+

Zažite (znova) prezentáciu knihy Mojich 7 životov Nestihli alebo nemohli ste prísť na prezentáciu knihy Mojich 7 životov? Alebo by ste ju chceli zažiť ešte raz? Pozrite si videozáznam z podujatia, ktoré sa uskutočnilo 28. marca 2012 v Zichyho paláci v Bratislave.

+

Fotky z prezentácie knihy Mojich 7 životov Pozrite si fotografie z prezentácie najnovšej knihy ASPEKTU Mojich 7 životov.

+

Agneša Kalinová číta z knihy Mojich 7 životov Už 1. augusta v Bratislave znova privítame rozprávačku a hlavnú hrdinku knihy Mojich 7 životov Agnešu Kalinovú. Príďte si vypočuť čítanie z knižného rozhovoru, ktorý poskytla Jane Juráňovej, a využite možnosť diskutovať s oboma autorkami knihy.

***
Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administraiva(zavinac)aspekt(bodka)sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639, aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk