ASPEKTovské ňjúvinky 6/2012 – ŠPECIÁL „DÚHOVÝ PRIDE BRATISLAVA“

ASPEKT podporuje Dúhový PRIDE Bratislava 2012, Sprievodné podujatia Dúhového PRIDE, LGBT témy na webe ASPEKTU, PRIDEme a potom budeme zasa čítať.

Prinášame ňjúvinky – informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

+

ASPEKT podporuje Dúhový PRIDE Bratislava 2012 Tretí ročník pochodu za práva lesieb, gejov, bisexuálnych a transrodových ľudí sa začne v sobotu 9. júna o 13:00 na Námestí slobody. Podujatie slávnostne otvoria tri symbolické svadby.

+

Sprievodné podujatia Dúhového PRIDE Dnes máte poslednú možnosť navštíviť sprievodné podujatia Dúhového PRIDE Bratislava 2012. Príďte si na workshopy pripraviť vlastný PRIDE transparent alebo pre-tvoriť tričká, sukne, nohavice, čelenky a iné kusy oblečenia. Večer sa môžete zúčastniť diskusie o úspešných a známych LGBT dvojiciach s Petrom Bebjakom a Andrejom Dúbravským.

+

LGBT témy na webových stránkach ASPEKTU Prečítajte si rôzne články o LGBT identitách, ako aj texty, ktoré politiku identít problematizujú.

+

PRIDEme a potom budeme zasa čítať V knižnici ASPEKTU (ktorá je momentálne z technických príčin zatvorená – maľujeme, dúhujemeJ) nájdete odborné i oddychové knižky, v ktorých sa píše a kreslí o LGBT témach. Siahnuť pritom môžete aj po jednej z najznámejších komiksových zbierok Alison Bechdel Lesby k pohledání.

***

Budeme rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám ASPEKTovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa@aspekt.sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
02 5249 1639 , aspekt@aspekt.sk, www.aspekt.sk