Dúhový PRIDE Bratislava 2014 pre všetky rodiny

666(BRATISLAVA - 23. jún 2014) Dúhový PRIDE Bratislava sa tento rok uskutoční v sobotu 28. júna. Predchádza mu už tradičný Týždeň sprievodných podujatí, ktorý vyvrcholí pochodom cez mesto. Tohtoročným mottom podujatia je heslo Poď von s rodinou. Organizátori a organizátorky ním reagujú na zmenu znenia Ústavy SR, ktorá bude už čoskoro privilegovať len jeden typ rodiny. „Dúhový PRIDE Bratislava preto pozýva nielen rodiny LGBTI ľudí, ale i rodiny slobodných matiek, otcov, rodiny nezosobášených heterosexuálnych párov, ale i rodiny, ktoré spĺňajú privilegovanú charakteristiku, avšak, nesúhlasia s vývojom v slovenskej spoločnosti. Dúhový PRIDE Bratislava má tento rok ambíciu stať sa podujatím pre všetkých, ktorí veria v rodinu ako pevné zoskupenie osôb zdieľajúcich lásku, porozumenie, vzájomnú starostlivosť, úctu, a to bez ohľadu na sexuálnu orientáciu a rodovú identitu,“ informuje hovorkyňa podujatia Romana Schlesinger.

V rámci Týždňa sprievodných podujatí Dúhového PRIDE ponúkne divadlo NoMantinels vo štvrtok 26.júna autorskú hru Andreja Kuruca, v dramaturgii Róberta Pakana s názvom Natreté strachom. Divadelná hra predstaví tému žien a migrantiek na Slovensku a čiastočne sa venuje aj postaveniu ženy, lesby a migrantky.

Dúhový PRIDE Bratislava 2014 vyvrcholí 28. júna o 13.00 na Hviezdoslavovom námestí pochodom za zrovnoprávnenie LGBTI ľudí. Na pódiu i tento rok vystúpia viaceré známe osobnosti zo Slovenska i zo zahraničia. Dúhový PRIDE Bratislava privíta primátora hlavného mesta Milana Ftáčnika, ombudsmanku Janu Dubovcovú, štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR Moniku Jankovskú, európsku poslankyňu Ulrike Lunacek, spisovateľa Michala Hvoreckého a ďalších ľudí, ktorí sa stotožňujú s hodnotami otvorenej spoločnosti bez legislatívnej či spoločenskej diskriminácie. O hudobný program sa v sobotu postarajú kapely King Shaolin, Dreamfield a jedna z finalistiek X Factoru Katka Ščevlíkova s kapelou. Podujatím bude tento rok sprevádzať obľúbená moderátorka Rádia Expres Mona Zázrivcová.

Na oficiálnej afterparty Dúhového PRIDE Bratislava 2014 v bratislavskom NuSpirit Clube vystúpia okrem skvelých DJov, i stand-up komici zo Silných rečí a podporovatelia myšlienky podujatia Michael Szatmary, Juraj „Šoko“ Tabaček a Ivo Ladižinský.
Dúhový PRIDE Bratislava 2014 je slovenským pochodom za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transrodových ľudí. Jeho cieľom je dosiahnuť plnohodnotný rodinný život pre LGBTI ľudí a ich rodiny, upozorniť na existenciu problémov a chýbajúce práva lesieb, gejov, bisexuálnych a transrodových ľudí a dosiahnuť systémové a štátom podporované odstraňovanie všetkých foriem diskriminácie a spoločenskej stigmatizácie, ktoré zažívajú v každodennom živote. V neposlednom rade, jedným z jeho cieľom je aj spoločenská oslava hrdosti LGBTI komunity. Organizujú ho občianske združenia Queer Leaders Forum, Iniciatíva Inakosť, divadlo NoMantinels a o. z. TransFúzia.

Podrobné informácie o programe Týždňa Sprievodných podujatí a samotného Dúhové PRIDE Bratislava 2014 môžete nájsť na webovej stránke podujatia: www.duhovypride.sk

Z tlačovej správy organizátorského tímu podujatia Dúhový Pride Bratislava.

Príloha: 
Ako citovať tento článok:

red. Dúhový PRIDE Bratislava 2014 pre všetky rodiny In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 25/06/2014. Získané 14/06/2024 - 01:00. Dostupné na http://aspekt.sk/node/2254