Hlasujte za Nevybavenú záležitosť

Oslovil vás príbeh Edity, trojnohej mačky a rozprávačky Zity v knihe Nevybavená záležitosť? Dajte jej svoj hlas v čitateľskej cene denníka SME. Nevybavená záležitosť sa dostala do finálovej desiatky prestížnej literárnej ceny Anasoft litera, o ktorej rozhodne odborná porota. O čitateľskej cene však môžete rozhodnúť práve teraz práve vy.   

Nevybavená záležitosť
Z predchádzajúcej spomienkovej knihy – rozhovoru s Agnešou Kalinovou Mojich 7 životov - si Jana Juráňová odniesla viacero načatých príbehov. Jeden z nich sa stal inšpiráciou pre prózu Nevybavená záležitosť. Autorka sa cez príbeh mladej ženy na starom portréte ponára do životov iných, aby do nich vtiahla aj nás: so zmyslom pre kontrast detailne konkretizuje priestory, do ktorých jemne a hĺbavo skicuje protagonistky svojej prózy (ja-rozprávačku, Editu, Mačku, Soňu, Marišku...) a ich interakcie s okolím. V útržkoch minulosti sa tu zrkadlí súčasnosť a vice versa.

Ako citovať tento článok:

red. Hlasujte za Nevybavenú záležitosť In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 20/08/2014. Získané 02/07/2022 - 11:56. Dostupné na http://aspekt.sk/node/2274