Situácia v spoločnosti traumatizuje mladých LGBTI ľudí

Súčasná situácia a diskusia v spoločnosti, ktorá sa týka práv LGBTI komunity, má dramatický dopad na kvalitu ich života. Ako na tlačovej konferencii v Bratislave povedala Romana Schlesinger z občianskeho združenia Queer Leaders Forum, LGBTI ľudia sa celý svoj život stretávajú so situáciami, s ktorými sa heterosexuálna väčšina nestretáva.

„Jedným z najzávažnejších faktorov je práve okolie či spoločenská situácia, ktorá traumatizuje mladých LGBTI ľudí a má dopad na kvalitu ich života,“ vysvetlila. Diskusia posledných mesiacov sa viedla podľa jej slov v názorovej rovine, kto si čo o tejto komunite myslí, no málokto hovoril o tom, že to, o čom sa hovorí, vplýva na psychiku, zdravie a celú mentálnu rovinu ich života.

Občianske združenia Queer Leaders Forum a TransFúzia na tento problém upozorňujú práve dnes, keď si svet pripomína Medzinárodný deň ľudských práv. Práve tieto združenia tvoria odborníci, ktorí sa s problémami ľudí z komunity denne stretávajú.

Celý článok agentúry SITA čítajte na: pravda.sk

Ako citovať tento článok:

red. Situácia v spoločnosti traumatizuje mladých LGBTI ľudí In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 10/12/2014. Získané 14/06/2024 - 01:11. Dostupné na http://aspekt.sk/node/2312