Moje telo, moja voľba!

Diskusia o reprodukčných právach žien s varechovým workshopom

 

Zápasy o reprodukčné práva žien a všetkých ľudí s maternicou pokračujú. V parlamente je ďalší návrh zákona na obmedzenie prístupu k bezpečným interrupciám. A to v čase, keď opatrenia na zastavenie šírenia pandémie vážne ohrozili reprodukčné a sexuálne zdravie žien.

Aká bude realita žien a všetkých ľudí s maternicou v utorok 26. októbra, dnes ešte nevieme, všetko je v rukách pár desiatok poslancov a poslankýň. Určite sa však v tento deň stretneme na diskusii a varechovom workshope s členkami iniciatívy Nebudeme ticho!, ktoré od roku 2018 organizujú pochody za reprodukčnú spravodlivosť. Čo nás v tento večer čaká?

 

KEDY: utorok 26. 10. 2021

KDE: A4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2, Bratislava

 

Diskusia s predstaviteľkami iniciatívy Nebudeme ticho!

18:00  19:30

Budeme hovoriť o tom, prečo je dôležité udržať a zlepšiť prístup k bezpečnej a legálnej interrupcii. Ale aj o tom, ako fašizmus a extrémizmus stoja na ideách nespravodlivého (nielen) rodového poriadku a antifeminizmu. A že snaha obmedzovať ľudské práva žien nie je žiadnou „kultúrnou vojnou“, ale vážnym ohrozením spoločnosti.

V diskusii tiež budeme hľadať spôsoby, ako týmto ohrozeniam čeliť - ako nielen spoločnými silami udržať prístup k bezpečným interrupciám, ale aj ako vytvárať spoločnosť, v ktorej sa všetky a všetci môžeme cítiť bezpečne a dôstojne. Spravodlivú, feministickú, antikapitalistickú aj antirasistickú.

1867 1865

Podujatie organizuje feministická organizácia ASPEKT. Diskusia je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah výlučne zodpovedá Záujmové združenie žien ASPEKT.

 

Varechový workshop iniciatívy Nebudeme ticho!

19:30  21:00

Po diskusii bude nasledovať sieťovací varechový workshop, ktorý organizuje iniciatíva Nebudeme ticho! Jednou zo stratégií, ako vytvárať spravodlivú a feministickú spoločnosť, v ktorej sa cítime bezpečne, je totiž stretávať sa a organizovať sa.

Sieťovací workshop organizujú členky iniciatívy Nebudeme ticho! 

Ako citovať tento článok:

red. Moje telo, moja voľba! In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 01/10/2021. Získané 23/05/2024 - 20:29. Dostupné na http://aspekt.sk/node/3368