O Hane Gregorovej v History Kabinete

Rozhovor Jany Cvikovej a Michala Havrana

Cyklus historických diskusií History Kabinet v Kabinete pomalosti približoval významné ženské osobnosti slovenskej histórie ako Alžbeta Göllnerová-Gwerková, Zora Jesenská, Magda Husáková-Lokvencová a ď. V marci uplynulého roku prišiel rad na spisovateľku, osvetovú pracovníčku, kultúrnu dejateľku, feministku Hanu Gregorovú. O jej živote, diele a prínose sa moderátor Michal Havran zhováral s literárnou vedkyňou a spoluzakladateľkou ASPEKTU Janou Cvikovou.

Vypočujte si, ako spolu hľadajú odpovede na otázky, či bola Hana Gregorová naozaj "prvá", či existuje pokračovanie v podobe nejakej školy Hany Gregorovej, čo má spoločné s Virginiou Woolf alebo či nosila nohavice.

Nahrávku si môžete vypočuť tu:

 

Zoznámte sa s aspektovskou čítankou, ktorú zostavili a sprievodnými textami vybavili Jana Cviková a Jana Juráňová, a prijmite pozvanie do knižnice ASPEKTU.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako citovať tento článok:

red. O Hane Gregorovej v History Kabinete In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 11/01/2024. Získané 18/07/2024 - 06:53. Dostupné na http://aspekt.sk/node/3597