V Bratislave uvedú hru Jany Juráňovej Reality snov

Divadelnú hru Reality snov, ktorú pre Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici napísala Jana Juráňová a režírovala Iveta Škripková, uvedú v rámci festivalu Nová dráma / New Drama v Bratislave.

KEDY: utorok 15. mája 2012 o 22.00 hod.

KDE: KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

Informácie o vstupenkách nájdete na: theatre.sk

Dramaturgická rada festivalu Nová dráma / New Drama vybrala v tomto roku do súťažnej desiatky aj inscenáciu Reality snov o rodinných a partnerských vzťahoch „(de)formovaných silou mediálneho vplyvu a každodenných rituálov". Uchádzať sa tak bude o hlavnú cenu Grand Prix Nová dráma, o ktorej rozhoduje medzinárodná porota. Účastníčky a účastníci kritického seminára rozhodnú o tom, ktorá inscenácia získa Cenu študentskej poroty, a publikum môže po každom predstavení hlasovať za svoju najobľúbenejšiu inscenáciu. Návštevníčky a návštevníci rozhodnú o tom, ktorá hra dostane Cenu bratislavského diváka.

Súťažnú prehliadku vybraných hier, ako aj sprievodný program festivalu Nová dráma / New Drama môžete navštíviť od pondelka 14. mája do soboty 19. mája.

 

Reality snov206

Réžia: Iva Š.
Hrajú: Mária Šamajová, Marianna Mackurová, Jana Oľhová a. h., Juraj Smutný / Daniel Heriban a. h.
Výprava: Miriam Struhárová a. h.
Hudba: Daniel Heriban a. h.
Video dokrútky a televízny program: Palko Matia a. h.
Vo video dokrútke účinkujú: Veronika Fekiačová, Michal Ďuriš a. h.

 

(Foto: BDNR)

Ako citovať tento článok:

red. V Bratislave uvedú hru Jany Juráňovej Reality snov In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 23/04/2012. Získané 18/07/2024 - 07:21. Dostupné na http://aspekt.sk/node/862