Dutá vŕba ASPEKTU

Založili sme novú minirubriku Dutá vŕba ASPEKTU. Inšpirovala nás k tomu čitateľka, ktorá nám nechala odkaz o tom, aký sexizmus ju dnes nahneval. Možno máte aj vy niečo na srdci... Napíšte nám a prispejte do zbierky sexizmov.

 

Keď to inak nejde, aj ženu prijmú

Ďakujeme za podnet od Tatiana Thanaa (FB).

 

Dobre vzdelaný človek nepomýšľa na podobné bonmoty

 

Tip poslala Petra Chrienová

 

Autoškola pre DÁMY

 

Tip poslala Petra Chrienová

 

„Porota Bruselu: So ženami by sa malo aj obchodovať", „Porota HN vie, ako by sa mohli kvóty na prijímanie žien ešte vylepšiť." (Hospodárske noviny)
Aj bez poroty si dovolím navrhnúť kvóty pre médiá, aby sa znížil podiel nedovzdelaných, rasistických a sexistických novinárov a novinárok v médiách. A tu je dôvod: tv.hnonline. Tento príspevok nemá so žurnalistickou etikou nič spoločné a navyše nabáda na diskrimináciu, čo je podľa antidiskriminačného zákona protiprávne.  
 

Zuzana

 

Erotika 52/25

Z rozhovoru book.review s Tomášom Ulejom:
BR: Je niečo, čo by si nečítal?
TU: Sú knihy, ktoré kupujem a nečítam – knihy pre moju mamu. Lebo som rád, že niečo číta, a to sú ženské romány. Vždy prídem do predajne, a spýtam sa, čo má nové Keleová-Vasilková. Musím povedať, že aj toto trochu čítam, lebo si vždy otvorím strany 113 a 114 a nájdem tam nejakú erotickú scénu. Mame sa potom smejem, čo to číta. Inak ženskú literatúru, pochopiteľne, nečítam. Pripadá mi ako pornografia pre päťdesiatničky. Dá sa však povedať, že začnem čítať skoro všetko, ale väčšinou to zabalím po prvých stranách.

 

Gender mainstreaming bez feminizmu

U mňa teraz rozhodne vedie nové promo-video európskej komisie...
Zuzana Kravec (FB)

 

 

Letné námestie

Vážená redakcia,
zasielam Vám toto „úžasné" umelecké dielo, umiestnené v týchto dňoch na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí...
Martina

234

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

235

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a lá PETA

Viem, že bolo teplo a vege je mňam, ale tento štýl (takmer) a lá PETA.......

231

Tip poslala Lenka Krištofová

 

Missky po naťahovaní na škripci...

Naťukla som si Dutú vŕbu - super iniciatíva. Môžem niečo prihodiť? Missky po naťahovaní na škripci... úbohé grafické grify 90. rokov. A realita...

229

228

 

 

 

 

 

Eva Filová

 

Machizmus, škodovky a práčky„

Ozaj a uráža ma, keď psychologička v českom plátku vyhlási, že ženy majú rady machizmus a narcizmus u mužov... Nasra...lo ma to, chcela som jej odpísať, ale toľko úkonov bolo na to treba urobiť, že som rozladená stránku opustila. Uráža ma aj keď v reklame povedia, že vymeňte starú za novú, akože škodovku alebo práčku, serú ma vtipy o blondínkach a aj keď niekto povie, Nový čas, že blondínky chcú muži len na príležitostný sex, inak im „stačia" aj ženy s tmavými vlasmi...

Veronika Šikulová na Facebooku

 

Najinšpiratívnejší mladí muži na Slovensku:

Rada mládeže Slovenska každoročne hľadá mladého človeka „do 26 rokov, ktorý svojou prácou pomáha zlepšovať svet okolo seba a inšpiruje ostatných, aby tak robili tiež. Je pre vás inšpiráciou, tútorom, ale i dobrým priateľom. Je vždy ochotný a pripravený pomôcť, nápad mení ihneď v činy a vy vlastne vôbec neviete, kedy spí, učí sa do školy, randí, je a všetky tie ostatné veci, ktoré bežní smrteľníci robia." Chce mu totiž udeliť cenu MOST 2012 v kategórii Mladí líder. A že je mužský rod skutočne na mieste dokazuje aj tým, že do finále sa dostalo päť chalanov. Nechce sa mi veriť, že mladé dievčatá sú tak málo aktívne a inšpiratívne. Alebo ako napísala Jana J.: „keby tam bolo 5 báb, to by bolo pozdvižení, takto je svet na poriadku..."

Zuzana

 

Casting - Diagnóza FpZ4

Toto visí na VŠVU v Bratislave! Kto neprečíta, neuverí.

„Castingová agentúra Level 1 hľadá do pripravovaného filmu Dušana Rapoša Fontána pre Zuzanu 4 hlavnú predstaviteľku vo veku 16-19 rokov - (sebavedomá, študuje sochárstvo, sexica, blondína, modrooká - dcéra Evy Vejmělkovej)..."

Eva Filová

222

 

Prvý kamienok v zbierke sexizmov:

Chcela som Vám napísať, čo sa mi v meste nepáči. Na Obchodnej ulici je malý obchod, kde majú vo výklade na malej auto cedulke: „Hľadám ženu, ktorá má 20 MINÚT ČASU A 15 CENTIMETROV MIESTA.." Uráža ma to...

Natália

Príloha: 
Príloha: 
Príloha: 
Príloha: 
Príloha: 
Príloha: 
Príloha: 
Príloha: 
Ako citovať tento článok:

red. Dutá vŕba ASPEKTU In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 17/10/2012. Získané 24/06/2024 - 05:21. Dostupné na http://aspekt.sk/node/852