Niektoré práva vyhradené

ASPEKT na svojich webových stránkach zverejňuje pôvodné aj preberané texty autoriek a autorov, ktoré ponúkajú pohľady na veci súkromné i verejné z reflektovaného rodového hľadiska. Považujeme preto za užitočné ďalšie šírenie ich myšlienok – v seminárnych, diplomových prácach, na webových stránkach, v tlačených médiách.

Sme rady, keď texty aspektovských autoriek a autorov používate, tvorivo s nimi pracujete, citujete ich, pomáhajú vám formulovať vaše názory a stanoviská. Podporujeme ich etické zdieľanie. Na textoch, aké čítate, pracovali ich autorky, autori, prekladateľky, prekladatelia, redaktorky, redaktori a mnohé ďalšie a ďalší, ktorým záleží na rozvoji feministického a rodového diskurzu v slovenskom a českom jazyku. Zaslúžia si preto uznanie svojej práce v podobe správneho uvedenia zdroja a použitia primerane dlhého množstva textu. Žiadnu a žiadneho z nich neteší preberanie textu bez uvedenia citovaného zdroja, kopírovanie celých článkov, teda plagiátorstvo.

Pri využívaní textov uverejnených na www.aspekt.sk vás preto žiadame o dodržiavanie týchto pravidiel

  1. Používajte citáty z textov v takom rozsahu, ktorý z Vášho textu neurobí plagiát.
  2. Ak citujete a parafrázujete, uvádzajte pôvodný zdroj textu korektne a detailne. T.j. citovaný a parafrázovaný text jasne odlíšte od svojho textu. Použite na to jeden z viacerých možných spôsobov štandardného citovania textov. Na konci každého článku vo webzine ASPEKTin nájdete potrebné minimum údajov o tom, ako správne citovať tento článok. (TU nájdete ďalšie informácie o tom, ako správne citovať.)
  3. Ak citujete a parafrázujete svoj text umiestňujete na internete, urobte hypertextový odkaz na pôvodný zdroj na našej webovej stránke alebo linkujte vstupnú stránku aspektovského webu www.aspekt.sk.
  4. Ak chcete texty z www.aspekt.sk využiť iným spôsobom, napr. prebrať na svoju webovú stránku, do tlačenej publikácie a pod., kontaktujte nás na aspekt (zavinac) aspekt (bodka) sk.
  5. Ak sa vám texty uverejňované na www.aspekt.sk a publikované v knižnej edícii ASPEKTu páčia, alebo ich využívate ich vo svojej pedagogickej aj nepedagogickej práci, dajte nám o tom vedieť v odkazovačke alebo emailom na aspekt (zavinac) aspekt (bodka) sk. Podporíte tým i našu ďalšiu prácu.

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu! :)