List čiernemu synovi v rámci minifestivalu Byť či nebyť

V bratislavskom divadle TICHO a spol. sa uskutoční v dňoch 6. a 7. decembra minifestival pod názvom Byť či Nebyť o solidarizovaní sa (nielen) s iniciatívou Biela stuha. Minifestival ponúka dve diskusie a dve divadelné predstavenia súvisiace aj so situáciou v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

KEDY: od nedele 6. do pondelka 7. decembra 2015
KDE: divadlo TICHO a spol., Školská 14, Bratislava

Program minifestivalu Byť či nebyť:

Nedeľa 6. decembra o 18.00 Oslepené hudbou / divadelné predstavenie Animus apertus (BB)
Medzi mladou a starou Izabelou stojí tretia Izabela – väzenkyňa č. 65657. Táto hra je venovaná všetkým, ktorí nezabúdajú. Spracované voľne na motívy spomienok bývalých väzenkýň a väzňov Auschwitzu a Birkenau: Mancy Schwalbovej, Hildy Hraboveckej, Lucie Sivákovej, Mórica Taubera, väzenkyne č. 65657

Nedeľa 6. decembra o 19.15 Čo sa deje v BB kraji? / DISKUSIA
Moderuje: Ľuba Lesná, hostia: Andrej Bán (publicista a fotograf), Ingrid Kosová (občianska aktivistka, Nie v našom kraji, QUO VADIS, o. z. a Montessori, o. z.), Viera Dubačová (režisérka a občianska aktivistka)

Pondelok 7. decembra o 19.00 LIST ČIERNEMU SYNOVI / divadelné predstavenie BD na Rázcestí (BB)
Inscenácia List čiernemu synovi vznikla adaptáciou rovnomennej poviedky Ireny Brežnej, ktorá vyšla v knižke Tekutý fetiš (ASPEKT 2005). Intímna výpoveď bielej matky, ktorá čaká a porodí čierne dieťa, vznikla na základe autentických zážitkov a skúseností (strach z cudzoty a inakosti, spoznávanie kultúry afrických predkov svojho syna).

Pondelok 7. decembra o 20.15 Právomoc alebo cenzúra kultúry? / DISKUSIA
Moderuje: Ľuba Lesná; Hostia: Mária Kolíková (bývalá štátna tajomníčka MS SR, advokátka), Zuzana Ďuricová Hájková (riaditeľka a choreografka Divadla Štúdio tanca), Iveta Škripková (riaditeľka BDnR), Marián Pecko (umelecký šéf BdnR)

Viac informácií o podujatí sa môžete dozvedieť z oficiálnej stránky divadla.

Ako citovať tento článok:

red. List čiernemu synovi v rámci minifestivalu Byť či nebyť In ASPEKTin - feministický webzin. ISSN 1225-8982. Uverejnené 04/12/2015. Získané 27/07/2020 - 04:15. Dostupné na http://aspekt.sk/node/2508