AspektIN

Irena Brežná na festivale POHODA 2017

red.

Pozývame na stretnutie s Irenou Brežnou v rámci festivalu POHODA 2017 na Letisku Trenčín v piatok 7. júla od 19. tej hodiny v Literárnom stane Martinus.

 

Feministky hovoria o práci

ASPEKT vyberá

"Je skvelé, že feministky dnes hovoria o práci a ešte lepšie, že tým problematizujú rodový útlak v korporáciách, kriticky sa venujú marxistickému feminizmu a že prinášajú pohľad do života slovenských opatrovateliek. Idú tak proti trendu neoliberálneho feminizmu korporátnej sociálnej zodpovednosti." Čítajte recenziu Tomáša Profanta na publikáciu Feministky hovoria o práci, ktorú zostavila Ľubica Kobová.  

Jana Sapáková, všetko naj!

aspekťáčky

Dvorná grafička ASPEKTU Jana Sapáková  v týchto dňoch oslavuje 60. narodeniny.  Želáme zdravie a radosť!

 

S Ivetou Škripkovou o feministickom a gynokritickom divadle

red.

Srdečne pozývame na diskusiu o feministickom a gynokritickom divadle s dramatičkou a  režisérkou Ivetou Škripkovou,  ktorá predstaví aj ukážky z predstavení Bábkového divadla na Rázcestí. V utorok 6. júna o 17.00 v knižnici ASPEKTU.

Politizácia chudoby v strednej a východnej Európe z feministickej perspektívy

red.
Pozvánka

Vo štvrtok 25. mája od 11.30 do 16.30 na Palisádach - pozývame na diskusné podujatie, ktoré sa bude venovať súvislostiam rodu a chudoby.
 

 

BOOKKLUB s Janou Juráňovou

red.

Pozývame na stretnutie s autorkou knihy Cudzie príbehy, ktoré bude rámci BOOKFERENCIE v sobotu 27. mája od 14:30 v Domci na Mýtnej ulici.

Rodová rovnosť v práve: Skryté dedičstvo socializmu

red.
Pozvánka

V stredu 17. mája od 14.00 v zasadačke SAV na Klemensovej ulici - pozývame na predstavenie knihy Barbary Havelkovej spojené s panelovou diskusiou so Zuzanou Magurovou, Ľubicou Kobovou a Janou Cvikovou, ktoré bude moderovať Šarlota Pufflerová.

Redaktor alebo ghostwriter?

red.

V pondelok 24. apríla o 18.00 v Kníhkupectve Martinus.sk - pozývame na diskusiu s Radoslavom Passiom a Evou Mládekovou, ktorú bude viesť Jana Cviková.

Sexuální násilí: Proč se nikdo neptá?

red.
Výnimočná publikácia o sexuálnom násilí (nielen) pre pomáhajúce profesie

Zoznámte sa s prvou publikáciou v Českej republike o sexuálnom násilí na dospelých, ktorá je primárne určená pracovníčkam a pracovníkom sociálnej práce, no nielen im. 

Mužov nemožno znásilniť (ukážka)

Märta Tikkanen

Hlavná postava knihy švédsko-fínskej spisovateľky Märty Tikkanen Mužov nemožno znásilniť snová svojský plán. Knihovníčka Tova sa po traumatickej skúsenosti rozhodne pomstiť. A potom zažije šok. A ešte jeden.

Syndicate content