„Pre mňa je Naničhodnica európsky román,“ hovorí porotkyňa Radka Denemarková
Román Jany Juráňovej Naničhodnica zaujal odbornú porotu Anasoft litera 2021 a dostal sa do výberu najlepších 10 kníh. „Juráňová se úplně vymanila ze všech frází literárních i politických, a to je pro mě taková autorka, která jednom dokládá, že skutečně adekvátní reakcí na mizérii tohoto světa je pro spisovatele jenom literatura," hovorí o knihe porotkyňa Radka Denemarková.

„Táto kniha je vo svojej neokázalosti veľmi úprimná, poctivá a smelá.“ Mária Ferenčuhová o Jednorožcoch
Aj zbierka Barbory Hrínovej Jednorožce sa dostala do desiatky Anasoft litera. Takto ju predstavila porotkyňa Mária Ferenčuhová: Pre mňa je Hrínová mimoriadne stimulujúcou literárnou autorkou, ktorá posúva písanie veľmi neokázalým, ale zároveň presným, poctivým a trefným spôsobom.

Počas korony som si uvedomila, ako veľa ma stojí emocionálna práca
„Od začiatku pandémie som sa snažila pôsobiť na ostatných v domácnosti upokojujúco a pozitívne, rozveseľovať, chápať, že veľkí aj malí majú trampoty, zlú náladu, nespracované emócie, úzkosti, nevypovedané a nevypovedateľné trápenia a ťažkosti. V momente, keď som prestala vládať, uvedomila som si, koľko to celé stálo síl.“ Ďakujeme, že nám píšete o tom, čo vás zamestnáva v čase korony. Prečítajte si príbeh o význame a najmä náročnosti neplatenej, neviditeľnej a zväčša nerozpoznávanej emocionálnej práci.

Rozhodujte o feministickej budúcnosti. Venujte 2 percentá z dane
Aj v tomto roku sa môžete spolu s nami podieľať na rodovom scitlivovaní spoločnosti, prispieť k zápasu o sexuálne a reprodukčné práva žien či o právo na život bez násilia. Už vyše 28 rokov vydávame knižky, spravujeme a aktualizujeme webové stránky, staráme sa o verejnú knižnicu, poskytujeme konzultácie, organizujeme rôzne podujatia a venujeme sa aj mnohým ďalším aktivitám.