Bela Dunajská: Starý koráb
Báseň Bely Dunajskej s názvom Starý koráb vám prečíta herečka Zuzana Porubjaková. Pozrite si video z prezentácie knihy Potopené duše. Z tvorby slovenských poetiek v prvej polovici 20. storočia.  

Kniha roka denníka Pravda 2017: Pomalé vynáranie krehkých duší
„Intuícia a cit, ktoré Andrea Bokníková pri písaní a zostavovaní prejavila, robia z Potopených duší výnimočnú antológiu, ktorá nadchne každého milovníka poézie. Jej zásluhou má zabudnutá kapitola slovenskej literatúry (neskoro, ale predsa) šťastný edičný osud.“ Napísal básnik a literárny kritik Viktor Suchý o čítanke Potopené duše, ktorá sa stala Knihou roka denníka Pravda.

Jana Juráňová je nominovaná na Cenu Jána Johanidesa
Spisovateľka Jana Juráňová je vo finálovej sedmičke Ceny Jána Johanidesa za najlepšie prozaické dielo uplynulých dvoch rokov. Do finále ju vybrala porota za knihu Cudzie príbehy (ASPEKT 2016). Medzi nominovanými je aj spisovateľka a feministická filozofka Etela Farkašová s knihou Scenár. Gratulujeme a držíme palce.

Jana Juráňová: Obeť
Prečítajte si úryvok z prózy Obeť, ktorá vyšla v zbierke Jany Juráňovej Cudzie príbehy. Autorka sa venuje skryto i otvorene tolerovanej sociálnej nespravodlivosti a sleduje, ako súčasný bežný život často vyrastá z vlákien minulého režimu a aké metódy klamania nám pomáhajú ukryť pred nami samotnými to, čo vidíme. 

Správa o činnosti ASPEKTU za rok 2017
Zaujíma vás, čo sme robili minulý rok? Čítajte, pozerajte a počúvajte súhrnnú správu o činnosti organizácie ASPEKT v 24. roku jej oficiálneho fungovania. Tešíme sa na ďalší spoločný feministický rok!