Barbora Hrínová: Jednorožce
V knižnom debute autorka prináša osem poviedok a v nich výrazný generačný pohľad. Jej skúsenosť však nie je viazaná len na mladšiu generáciu. Postavy sú aj nie sú z tohto sveta a mnohé je tu „queer“, ale zas nie výnimočné, veď aj čudo môže mať masový výskyt. 

Knižnica ASPEKTU je dočasne zatvorená
Kým sa vážna situácia s koronavírusom nezlepší, bude knižnica ASPEKTU zatvorená. Medzitým pooprašujeme knihy, zaregistrujeme nové tituly a upraceme, aby bolo všetko pripravené, keď sa k nám v zdraví a s radosťou vrátite. Sledujte našu webovú stránku, Facebook a Instagram, okrem informácií o knižnici zverejníme aj nejaké to čítanie na doma.

Prečo varechový protest?
„Varecha nám všetkým pomáha zabezpečovať jedlo pre seba aj druhých, je nástrojom starostlivosti. Varechu mnoho ľudí považuje za nástroj pre ženy, lebo varenie vnímajú ako ´ženskú´ prácu. Varecha sa môže javiť ako symbol submisívnosti a úslužnosti. Lenže varecha je nedocenená. Tak ako starostlivosť. Varecha sa ľahko zmení na subverzívny nástroj. Varecha je nebezpečná.“ Prečítajte si príhovor aspekťáčky Zuzany Maďarovej o tom, prečo je varecha symbolom protestov Nebudeme ticho.

Rozhodujte o feministickej budúcnosti, venujte 2 % z dane
Aj v tomto roku sa môžete spolu s nami podieľať na rodovom scitlivovaní spoločnosti, prispieť k zápasu o sexuálne a reprodukčné práva žien či o právo na život bez násilia. Pripravujeme nové knihy obľúbených aj zatiaľ neznámych autoriek, podnetné podujatia, plánujeme otvárať témy ako maskulinita či neviditeľná práca... Už viac ako 27 rokov s vami. Ďakujeme.