Jana Juráňová na veľtrhu v Lipsku
Jana Juráňová predstaví na veľtrhu v Lipsku nemecké preklady svojich kníh Nevybavená záležitosť a Mojich 7 životov (rozhovor s  Agnešou Kalinovou).

Mesiac kníh a histórie žien
Marec na Slovensku poznáme najmä ako mesiac knihy, vo svete je však známy hlavne ako mesiac histórie žien. Knihy aj histórie žien sú nám veľmi blízke, aj preto už 20 rokov vychádza Knižná edícia ASPEKT. V rámci osláv jej 20. výročia sme pre vás pripravili marcové čítanie z aspektovských kníh. Dočítania a dopočutia!

O práci žien za mier
V rámci mesiaca kníh a histórie žien prinášame úryvok z knihy Hana Gregorová - Slovenka pri knihe.

Jana Juráňová, všetko naj!
Spisovateľka, prekladateľka a naša skvelá kolegyňa a kamarátka Jana Juráňová oslavuje 60. narodeniny. Blaho želáme len to najblaženejšie, pero najoperenejšie a tešíme sa na ďalšie písačky a čítačky. Oslavujeme, samozrejme, tou najvyberanejšou literatúrou. Ako inak non-stop a on-line :) Presvedčte sa na vlastné oči na: www.janajuranova.sk

Ďakujeme, že nám pomáhate robiť FEMINIZMUS na Slovensku
Aj vďaka vašim 2% už viac ako 20 rokov dostávame feminizmus na stránky slovenských kníh – odborných, popularizačných, krásnych aj detských. Bez vašich 2% by sme to tak dlho nezvládli.

Úryvok z knihy Morituri
„Melanchólia má pre mňa farbu západu slnka. Ružová bez nehy, odretá do krvava, zaplápolá okolo hlavy smutnej vŕby ako tragická svätožiara. Cudzokrajné kríky a okrasné trávy decentne lemujúce dláždené cestičky sa v nej mdlo zalesknú." Čítajte úryvok z knihy Eleny Elekovej Morituri.