Reštriktívny interrupčný zákon pomáha udržovať útlak žien
Téma reprodukčných práv bola prezentovaná v politickom diskurze na Slovensku opakovane od 90. rokov, na čo mnohokrát reagovali aj feministické organizácie. Okrem iných aktivít vyšiel aj zborník Možnosť voľby a priniesol výber dokumentov, štúdií, výskumov aj beletrie. Úryvky zo štúdie Rebeccy J. Cook vyberáme v čase, keď sú v parlamente dva návrhy na obmedzenie prístupu žien k bezpečným interrupciám.

Spoluzakladateľka ASPEKTU Jana Juráňová si prevzala štátne vyznamenanie

Prezident SR Andrej Kiska udelil Jane Juráňovej vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra prvej triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, ochranu ľudských práv a slobôd a rozvoj literárnej činnosti. Štúrovcom spľasli brady, štúrovské ženy jasajú a my s nimi. Gratulujeme! 

President awarded state honour to Jana Juráňová
ASPEKT is overjoyed to announce that on 8 January our co-founder Jana Juráňová received the Order of Ľudovít Štúr (First Class) from Slovak President Andrej Kiska for her extraordinary contribution to the development of democracy, human rights and freedoms, as well as her literary activities. 

Kto je Jana Juráňová?
Čítajte o tvorbe spoluzakladateľky ASPEKTU, spisovateľky, prekladateľky a vydavateľky Jany Juráňovej.

Hansman číta Juráňovú
Vypočujte si ochutnávky knihy spisovateľky Jany Juráňovej Nevybavená záležitosť v jedinečnom podaní herečky Judity Hansman.

Webová stránka venovaná Jane Juráňovej
Viac o tvorbe Jany Juráňovej, knihách, podujatiach a o tom, čo pripravuje, si môžete prečítať na: janajuranova.sk