Večer venovaný spisovateľke Jaroslave Blažkovej
Pozývame na večer venovaný spomienke na výnimočnú spisovateľku, ktorej knihy sa stali súčasťou života celých čitateľských generácií. Spomínať budú Kveta Dašková, Tomáš Janovic, Jana Juráňová, Andrej Stanček, Viktor Suchý, Pavel Vilikovský. Číta Zuzana Kronerová. Vo štvrtok 28. septembra o 17.30 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici.

Nazrite do knihy Potopené duše
Prinášame literárne a vizuálne ukážky z novej aspektovskej čítanky Potopené duše. Z tvorby slovenských poetiek v prvej polovici 20. storočia. Kniha ponúka zabudnuté aj doposiaľ neobjavené básne spolu s ďalším textovým a obrazovým materiálom zo života a tvorby viac i menej známych mien – Bela Dunajská, Zora Jesenská, Elena Kamenická, Sláva Manicová, Nora Preusová...

Zľavy na knihy pre deti a ich dospelých
Využite výhodné zľavy od 40% do 75% na nákup kníh pre deti. V našej ponuke nájdete aj jeden titul pre dospelých – dôležitý príspevok k premýšľavej rodovo citlivej výchove. Pri nákupe nad 3 eurá dostanete v prípade záujmu bezplatne dve ďalšie knižky, ktoré sa venujú prevencii sexuálneho zneužívania detí.

Knižnica ASPEKTU znovu otvorená
V novom školskom roku môžete navštíviť aspektovskú knižnicu každý štvrtok od 16.30 do 19.00. Viac ako 6 000 odborných, populárno-náučných a beletristických kníh nájdete na Mýtnej 38 v Bratislave. O konkrétnych tituloch sa môžete informovať v online katalógu.

Za feministickou autorkou Kate Millett
Pripomeňme si známu autorku druhej vlny feministického hnutia v USA, ktorá zomrela 6. septembra 2017 vo veku 82 rokov. Kultová práca Kate Millett s názvom Sexuálna politika, ktorú jej nasledovníčky síce kritizovali, no zároveň z nej čerpali, bola významným pokusom o formulovanie teórie patriarchátu.